Горилници на природни маснотии

http://www.pandadungtea.com/

Нема ништо како да му помогнете на телото да ги изгуби маснотиите што не му се потребни. Во природата наоѓаме идеална храна која делува како согорувач на природни маснотии. 

Ако сакате да нè запознаете, не двоумете се да продолжите да го читате овој напис, бидејќи предностите што тие можат да ни ги дадат освен што ни помагаат да ослабиме Ни носи корист на ниво на организам.

Овие храна може да помогне нашиот метаболизам да се активира, да ги зголеми неговите перформанси правејќи го согорувајте повеќе маснотии и со што обемот на нашето тело се намалува. Покрај тоа, тие се фокусираат на маснотии, ги распаѓаат или спречуваат да се лепат на theидовите на нашите артерии или ткива.

Ви оставаме низа јадења да ги земете предвид за во следната набавка да не се двоумите ставете ги во вашата корпа. 

зеленчук и овошје

Храна со природно согорување на маснотии

Бобинки

Овие вкусно овошје тие ќе станат одличен сојузник во вашата диета за слабеење. Тие се богати со антиоксиданти, Тие помагаат во одложување на предвременото стареење на кожата, поради нивната висока содржина на витамин Е. Тие не обезбедуваат многу калории за да можеме да ги земеме без жалење.

Можеме да ги комбинираме со обезмастени јогурти, да ги ставиме во млеко или да направиме овошни смути. Изберетеборовинки, малини или капини. Совршено е да ги однесете во утринските часови или во попладневните часови за да се ослободите од бубачката за нешто слатко.

Јајца

Јајцата се составени од бела и жолчка. На clara ги содржи сите протеин од голема хранлива вредност и само ни дава 17 калории по јајце, во промена, жолчката дури и ако е калорична, околу 60 калории е она што ни дава, но исто така добри и неопходни масти за организмот.

Многу диети се фокусираат на јајцето и неговите доблести и не е за помалку, тоа е храна што задоволува, а исто така, не е штетно за организмот како што е речено. Тие можат да се консумираат без страв.

Печурки

Кога е сезона на печурки, тоа е прекрасно, пазарите се полни со печурки од голема разновидност и големи својства. Овие се богати со влакна а особено на 90% на неговиот состав е вода Тие не даваат калории и можат да ни помогнат подобро ги метаболизира мастите. 

Протеинска храна

Сина риба

Особено, лососот е многу добра опција за почеток. Оваа сина риба е богата со Омега 3, есенцијална масна киселина, ни помага забрзајте го метаболизмот, намалување на воспалението во телото и спречување на аритмии во срцето, затоа, се грижи за нашето кардиоваскуларно здравје.

Идеално, земете го на скара или печење, придружена со брокула или тиквички на пареа. Тоа е многу добра опција за јадење, бидејќи нè задоволува и спречува да грицкаме помеѓу оброците.

Бадеми

Во светот на суво овошје, бадеми или ореви тие се можеби најконзумирани. Во овој случај, тие се богати со протеини и здрави масти. Идеално е да имате неколку бадеми на време на закуска или во средината на утрото, покрај тоа, вашата кожа и коса ќе бидат наградени.

Не барајте пржени, зашеќерени или многу солени опции, препорачуваме да консумирате наздравени или природни бадеми. Покрај тоа, тие се добра опција да се готви со нив, да се направат пломби од птица, да се додадат во салати или сос.

Билки, инфузии и чаеви

Теинот содржан во одредени видови билки може да биде многу корисен за губење на тежината и губење на маснотии. Ја зголемува нашата енергија и го намалува воспалението, покрај тоа забрзајте го метаболизмот предизвикувајќи порано уништување на маснотиите.

Растителни екстракти се согорувач на природни маснотии Безбеден и сигурен, можеме да го набавиме во специјални продавници, а исто така може да биде корисен за спречување на предвремено стареење на кожата, борба против слободните радикали и може да ни помогне во дигестивните процеси на цревата.

Гварана и Гарсинија Камбогија

Можеби е потешко да се најде, затоа ја препорачуваме неговата потрошувачка во капсули. На гуарана Тоа е тропско растение кое има големи дози на кофеин, затоа мора да се консумира умерено.

Исто така, garcinia cambogia, помага да се потисне апетитот и да се зголеми метаболизмот во исто време, поради оваа причина, сТие секогаш биле поврзани како лек за слабеење. 

Ерба колега

Оваа популарна билка во Јужна Америка се консумира како социјален чин, сепак, исто така, обезбедува големи придобивки за организмот. На ист начин како и гуарана има високи дози на кофеин, нè менува и ја зголемува нашата енергија.

Може да се конзумира за да се избегне незасилен апетит и да се зголеми метаболизмот за да ни помогне да согоруваме маснотии. Затоа, ние исто така го вклучуваме како согорувач на природни маснотии. 

Горчлив портокал

Горчливиот портокал содржи синефрин, супстанца која ни помага да изгубиме тежина на контролиран и природен начин. Што повеќе, се грижи за нашето срце, одржување на здраво отчукување на срцето и контролиран крвен притисок.

Кајан пипер

Зачинета храна ви помага да изгубите тежина, Во овој случај, пиперката од ка canен може да ни помогне во процесот на согорување на маснотиите, овие мали и расечени пиперки што ги додаваме на нашите оброци, можат брзо да согоруваат маснотии.

Тие содржат капсаицин, супстанца што помага да се зголеми потрошувачката на енергија откако ќе завршиме со јадење. Затоа, не двоумете се да воведе пиперка во некои јадења што вообичаено ги правите.

Кокосово масло

Кокосово масло се здоби со популарност со текот на времето да се потврди дали е многу корисно за организмот. Многу луѓе имаат заменето со други видови на масла и масти што ги користеле во кујната за да започнат да готват со кокосово масло.

Мора да бидеме свесни дека има многу квалитети и брендови на пазарот, ние мора да избереме природно кокосово масло и ладно цедено, еколошки извлечена за да знаеме дека ги трошиме сите масти на кокосот и не сме биле изменети со други маснотии.

Имајте на ум дека целата оваа храна може да ви помогне да изгубите тежина, сепак, мора да одржуваме урамнотежена и здрава исхрана да може да изгуби тежина со здравје.

Оптималното губење на тежината, исто така, мора да биде придружено со физички вежби, бидејќи ако не изведуваме малку спорт, најмалку три пати неделно, телото ќе согори помалку калории од посакуваното и може да се чувствуваме фрустрирани.

Затоа, земете ја оваа храна како дополнителна помош во слабеењето. Сега само треба да ги купите и да започнете да ги конзумирате континуирано. Сигурно ќе уживате во сите нив. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.