Бобинки од маки, нова алтернатива за слабеење

01

Оние кои сонуваат да имаат идеално тело и пробуваат различни алтернативи на намалете ја вашата тежина, сега доаѓа добра вест, бидејќи егзотично овошје од Јужна Америка наречено „Маки”Излезе дека може го намалуваат вишокот маснотии во телото за многу помалку време отколку другите познати супстанции.

El Маки Тие се бобинки со потекло од Чиле, каде што нивната клиничка способност многу ефикасно да ја намалат тежината е клинички докажана, бидејќи тие се користат како храна со векови во локалната диета.

на бобинки од маки Тие се светло виолетови и растат само во шумите на Чилеанска патагонија, продолжувајќи да се натпреварува со добро познатите плодови на „Acai Berry”, Од бразилско потекло, кои исто така ја исполнуваат истата функција против дебелеење.

Сепак, според „Фокс њуз“, бобинките „Маки“ се 12,6 пати побрзи кога станува збор за нивниот ефект врз губење на тежината, во споредба со веќе познатиот Acai Berry, што стана производ за слабеење најбарана во САД.

Врз основа на истражување од Универзитет во Тексас, виолетовото овошје демонстрираше извонредни својства за брзо намалување на телесната тежина, 500 луѓе учествуваа во студијата и како резултат на експериментот, истражувачите откриле дека потрошувачите на Маки успеале да изгубат 400 проценти поголема тежина од оние во групата што конзумирале Acai.

Друго истражување беше спроведено од научници во Јапонија минатиот февруари и резултатот беше сличен, според Здравје на АОЛ, На бобинки од маки содржат поголема концентрација на антоцијани, скоро 10 пати повеќе од друга храна, ова соединение е корисно за губење на тежината, Како што може Согорувајте калории и исто така е познато како соединение "против дебелеење".

Слика: Flickr


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Естефанија dijo

  Одличен напис! Обожавам макии, тие се супер моќен антиоксиданс и, исто така, како што велите, помагаат при слабеење! Следам зонска диета и земам макеји со енергетска зона! Навистина добро се снаоѓам ... Ви благодариме што ги проширивте информациите за студиите во овој поглед! Се најдобро

 2.   Хозе Цистерна Моја dijo

  Ве молиме, испратете информации за макисот, неговата репродукција, колку време е потребно за да се донесе плод, како што се случува во централната зона на Чиле, комерцијална студија, продажна цена,