Dieta e artichoke

dietë artichoke

Dieta e artichoke është një nga më të mirat popullor dhe i famshëm Në vendin tonë. Tha plani i humbjes së peshës dhe siç sugjeron emri i tij, bazohet në vetitë e shumta të karçofit për ta bërë personin në fjalë të humbasë një seri kilogramësh në kohën më të shkurtër të mundshme.

Dieta e famshme e artichoke ka shumë keqbërës dhe shumë avokatë siç ndodh shpesh me këtë lloj diete thirrje për mrekulli. Tjetra do t'ju tregoj shumë më hollësisht çfarë thuhet dietë, disa nga avantazhet dhe rreziqet e saj në mënyrë që në këtë mënyrë ju jeni mjaft i qartë, nëse ia vlen apo jo të vazhdoni më thënë metoda e hollimit për të eleminuar kilogramin shtesë të rastësishëm nga figura juaj.

Karakteristikat dobësuese të artichoke

Angjinarja është një ushqim që ka një seri të vetitë e përsosura për të zvogëluar peshën dhe humb peshë. Prandaj, është e rëndësishme të kombinoni këtë produkt me lloje të tjera të ushqimit. po aq ushqyese dhe kështu merrni një lloj diete të shëndetshëm dhe të ekuilibruar perfekt për trupin. Kryesor vetitë holluese të artichoke janë si më poshtë:

  • Shtë një shkëlqim burimi i fibrave kështu që do t'ju ndihmojë ndjehen të ngopur shpejt dhe kështu shmangni konsumimin e më shumë kalorive. Përveç kësaj, karçofi është perfekt për tu rregulluar një trakt i mirë zorrë dhe shmangni problemet me tretjen e ushqimit.
  • Është një diuretik i shkëlqyeshëm kështu që ndihmon trupin për të eleminuar toksina dhe papastërti të shumta dhe parandalon mbajtjen e lëngjeve.
  • Shtë një ushqim me shumë lëndë ushqyese dhe shumë kalori të ulët kështu që është ideale para perdero peso në një mënyrë të shëndetshme.

Me pak fjalë, Angjinarja është një ushqim perfekt për tu përfshirë në dietën e ditës dhe ditës dhe merrni për të ngrënë një mënyrë e shëndetshme dhe pa yndyrë.

Angjinarja në dietë

Cila është dieta e artichoke?

Dieta e famshme e artichoke maksimumi rreth 3 ditë dhe në këtë kohë të shkurtër mund të humbet deri në 4 kg peshë. Pas asaj kohe është krejtësisht e pa këshillueshme vazhdoni me këtë lloj diete që nga viti mungesa e lëndëve ushqyese thelbësore në të mund të shkaktojë probleme serioze dhe serioze shëndetësore. Kjo dietë bazohet në ngrënien e artichokes gjatë drekë dhe darkë dhe duke pirë shumë ujë për të marrë pastroni të gjithë organizmin të toksinave dhe papastërtive. Gjatë 3 ditëve që zgjat kjo dietë, mund të merrni edhe llojet e tjera të ushqimit si produktet e qumështit të skremuar, FRUTAS, perime, gjel deti dhe oriz kafe.

Duke inkurajuar marrje e lartë e fibrave, ju do të humbni peshë në shumë pak ditë. Përkundër kësaj, nëse e mbaroni dietën dhe ju nuk i ndryshoni zakonet tuaja në kohën e ngrënies, është shumë e mundur që të vuani efekti i frikshëm i kërcimit të ashtuquajturave dieta mrekulli dhe shërohen shumë më shumë kilogramë nga ata që keni humbur me dietën e famshme të artichoke. Këtu është një shembull i asaj që mund të jetë një menu ditore të kësaj lloj diete.

Në mëngjes mund të pini një filxhan kafe me qumësht, një çaj ose një lëng frutash së bashku me të një fetë bukë me djathë ose 3 biskota me drithëra. Gjysme mengjes një kos të skremuar. Gjatë vaktit artichokes me oriz kafe dhe një copë frutë. Për një meze të lehtë një kos të skremuar ose një kafe me qumësht. Për darkë tre angjinare të pjekura në skarë së bashku me një fetë bukë gruri të plotë dhe një pjesë të vogël të djathit të skremuar.

Angjinarja

Çfarë mund të hani në dietën e shëndetshme të artichoke?

Dieta e artichoke është shumë e lehtë për tu ndjekur si bazohet kryesisht në ngrënien e një sasie të madhe të këtij ushqimi gjatë 3 ditë që dieta të zgjasë. Në këtë mënyrë ju mund ta filloni ditën me një të shëndetshëm lëng perimesh në të cilën është përbërësi kryesor Angjinarja. Në kohën e drekës mund të bëni një tas me oriz kafe dhe shtoni në të njëjtën artichokes. Siç mund ta shihni, çelësi për këtë lloj diete konsiston në përfshirjen e karçofit sa më shumë që të jetë e mundur në dietën tuaj ditore.

Nëse dëshironi të bëni një dietë e shëndetshme e artichoke me të cilat mund të humbni kilogramë pa rrezikuar shëndetin tuaj, duhet të përfshini një sasi të madhe ushqimesh ushqyese si p.sh. fruta, perime dhe proteina me cilësi të lartë. Përveç kësaj, ju mund të përfshini makarona ose bishtajore për të marrë disa ditë në javë. Në këtë mënyrë ju mund të zgjasni dietën e artichoke për shumë ditë të tjera dhe nuk do ta vini në rrezik shëndetin tuaj pasi bëhet fjalë një dietë ushqyese dhe e ekuilibruar. Tjetra do t'ju tregoj një shembull i menusë që mund të bëni me angjinaren si produktin kryesor.

Gjatë mëngjesit mund të merrni lëng perimesh të bëra me angjinare dhe perime të tjera dhe disa biskota për drithërat. Në mes të mëngjesit mund të merrni një copë frut natyral. Në kohën e drekës mund të bëni gjokse pule të pjekur në skarë të shoqëruar me një trazim artichoke. Për meze të lehtë një kos të skremuar. Për darkë një sallatë të larmishme së bashku me një omëletë artichoke.

Patjetër, dieta e artichoke duke folur në mënyrë rigoroze supozon një rrezik dhe rrezik real për shëndetin e organizmit. Konsiderohet si dietë hipokalorike kështu që ndërsa ditët kalojnë, ju do të ndiheni duke u dobësuar dhe me zor ndonjë energji. Mungesa shumë proteina dhe yndyrna thelbësore për trupin është totalisht i paekuilibruar. Përkundrazi dhe siç keni parë disa rreshta më lart, është e mundur të kryhet një lloj i shëndetshëm i dietës së artichoke dhe me të cilën do të jeni në gjendje të humbni edhe një seri kilogramësh. Ju vetëm duhet të kontribuoni ushqyesve më thelbësorë për dietën në fjalë dhe ndiqni një lloj diete më të ekuilibruar.

Për të përfunduar, unë do t'ju vë më poshtë një video shpjeguese në mënyrë që të kuptoni më hollësisht se nga çfarë përbëhet dieta e famshme e artichoke.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.