Zbuloni planin ushqimor të Welnia

plani i të ushqyerit

A mund të imagjinoni një plan ushqimor brenda mundësive tuaja, falas dhe të krijuar posaçërisht për ju, me mbështetjen e ekspertëve të ushqyerjes dhe lehtësinë e një takimi personal ose online? Nëse ajo që dëshironi është një zgjidhje e plotë në mënyrë që zakonet tuaja të të ngrënit të përmirësohen dhe kështu të udhëheqni një mënyrë jetese më të shëndetshme, Plani ushqimor i Welnia është ajo që ju kërkoni.

Më pas do të flasim me ju se çfarë është një plan i personalizuar i ushqyerjes dhe gjithashtu, Ne do t'ju shpjegojmë një plan ushqimor që mund t'ju interesojë dhe që mund t'ju përgjigjet të gjitha shqetësimeve tuaja. Ju do të jeni në gjendje të merrni një shërbim këshillimi ushqyes me cilësi të lartë!

Çfarë është një plan ushqimor

Kur flasim për një plan ushqimor, i referohemi një strategjie të personalizuar që është krijuar për të përmirësuar zakonet tuaja të të ngrënit dhe shëndetin tuaj në përgjithësi. Është një udhëzues që do t'ju lejojë të merrni vendime më të shëndetshme për atë që hani. Kjo nuk është një dietë e përkohshme, por një qasje afatgjatë në mënyrë që të mësoni të hani dhe të ushqeni trupin tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme.

Por çfarë duhet të ketë një plan ushqimor? Ne ju tregojmë për këtë në pikat e mëposhtme:

 • Cilësia e të ushqyerit: në mënyrë që të zgjidhni ushqime të pasura me lëndë ushqyese (si frutat, perimet, proteinat pa yndyrë, drithërat) duke kufizuar konsumin e ushqimeve të përpunuara ose ushqimeve me sheqer të shtuar.
 • Sasia e duhur e ushqimit: udhëzime mësimore për porcionet e ushqimit, diçka thelbësore për kontrollin e peshës.
 • Frekuenca e vaktit: Shpërndarja e barabartë e vakteve gjatë gjithë ditës në mënyrë që të keni energji të mirë për kohën që ju nevojitet.

planin e të ushqyerit për ju

Për çfarë është një plan ushqimor?

Tani që e dini se çfarë është, është e rëndësishme që të dini gjithashtu se çfarë përfitimesh ka dhe për çfarë saktësisht shërben. Për ta kuptuar më mirë, lexoni pikat e mëposhtme:

 • Përmirëson shëndetin
 • Kontrolli i peshës
 • Nxitja e energjisë
 • Shëndeti mendor
 • Edukimi i të ushqyerit

Plani i Ushqyerjes Welnia

E njihni Welnia? Nëse nuk e njihni, do të jeni të lumtur që ta njihni tani. Welnia është një markë e përkushtuar për shëndetin dhe mirëqenien e njerëzve. Ka një plan ushqimor që dallohet nga të tjerët për nga karakteristikat e tij.

Shërbim falas

Një nga veçoritë më të dukshme të planit të ushqyerjes Welnia është se ai është plotësisht falas. Kjo do të thotë që këshillat ushqimore me cilësi të lartë janë të disponueshme për të gjithë, heqja e barrierave financiare që shpesh i pengojnë njerëzit të kërkojnë ndihmë profesionale ushqimore.

Ekspertët e të ushqyerit në majë të gishtave tuaj

Ekipi i Welnia nuk përbëhet vetëm nga profesionistë të ushqyerjes, por ata janë të pasionuar për t'ju ndihmuar të arrini qëllimet tuaja shëndetësore. Këta ekspertë qëndrojnë të përditësuar me hulumtimet më të fundit mbi të ushqyerit dhe ata janë të gatshëm të ndajnë njohuritë e tyre me ju. Ata do të jenë pranë jush në mënyrë që të arrini qëllimet tuaja.

plani i personalizuar i të ushqyerit

Plan i personalizuar me gjurmim

Secili person është unik, dhe Welnia e kupton këtë në mënyrë të përsosur. Plani juaj ushqimor do të jetë i personalizuar, duke marrë parasysh nevojat, preferencat dhe qëllimet tuaja. Përshtatja është e nevojshme për t'u siguruar që plani i përshtatet jetës suaj dhe është i qëndrueshëm në afat të gjatë.

Për më tepër, Welnia kujdeset për përparimin tuaj dhe ofron monitorim të vazhdueshëm. Çdo 15 ditë, do të keni mundësinë të rishikoni planin tuaj, Bëni rregullime nëse është e nevojshme dhe merrni mbështetje shtesë për të qëndruar të motivuar.

Si mund të kërkoj takimin tim me Welnia?

Kështu që ju mund të merrni tuajin Plani i ushqyerjes së Welnia Do t'ju duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm, është shumë më e lehtë nga sa e imagjinoni!

 1. Gjeni farmacinë tuaj të besuar që është e lidhur me Welnia
 2. Zgjidhni datën dhe orën që ju përshtatet më së miri
 3. Rezervoni takimin tuaj me një profesionist të ushqyerit nga Welnia

Plani i ushqyerjes së Welnia

Pasi të jeni pjesë e komunitetit Welnia Do të keni mundësi të aksesoni detajet e planit tuaj të personalizuar përmes Internetit. Në këtë mënyrë do të keni mundësi të keni monitorim të lehtë dhe të përshtatshëm të progresit tuaj, diçka thelbësore për ju për të arritur qëllimet tuaja drejt shëndetit më të mirë.

Për më tepër, Welnia vlerëson ndjekësit dhe klientët e saj. Nëse abonoheni në buletinin e tyre, do të merrni një zbritje prej 5% në porosinë tuaj të ardhshme të produkteve të specializuara në ushqim dhe mirëqenie. Është një mënyrë shtesë për të shpërblyer veten për angazhimin për shëndetin dhe mirëqenien tuaj.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.