Patate pure, një ushqim diete që nuk ju dhjamos

  Pjatë me pure patatesh

Ne ju paraqesim një recetë për të ngrënë të ngopur, dhe kjo nuk bën asgjë të majme: Pure patatesh me peshk. Për një person do t'ju duhet një pako me pure patatesh të thata, 110 ml ujë të nxehtë (që nuk vlon), 40 g peshk e bardhë, një e verdhë veze dhe rozmarinë.

La preparat është e thjeshtë dhe e lehtë për tu realizuar: peshk, dhe përgatisni pure patate me ujë të nxehtë. Pastaj, me një pirun, shtypni peshkun e gatuar, përziejeni atë me Pure patatesh dhe shtohet e verdha e vezës.

Më në fund, mjafton të përzieni tërësisht mirë, të korrigjoni kripën dhe pak tjetër. plato dietik është gati, dhe mund të shoqërohet me sallatë marule, dhe disa domate qershi.

Kjo pure ka disa përparësi: është një e mirë i ngopur, duke kënaqur oreksin dhe duke siguruar ushqyesve të nevojshëm për shëndetësor, duke shmangur çdo rrezik të shtimit të peshës. Nga ana tjetër, përgatitja nuk zgjat më shumë se 40 minuta, dhe përbërësit ato janë të thjeshta dhe të lehta për tu gjetur. Së fundmi, pjata është shumë e shijshme dhe është ideale që fëmijët të hanë peshk.

Uji për përgatitjen e pure mund të zëvendësohet me lkallëp lopë ose soje Një mundësi tjetër është përzierja e ujit me pak qumësht: ne do të kemi një ngjyrë më të mirë. Peshku ofron një të mirë të dhëna energjik, pasi paraqet një seri tjetër të proteinave suplementare. Kjo recetë ofron rreth 26 g proteina, 8 g lipide dhe 10 g karbohidrate, kështu që nuk është kështu shëndoshet, pa marrë parasysh sa hani.

Më shumë informacion - Dietat e buta


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.