Humbni 1 kilogram në 1 ditë

Humbni një kilogram në ditë me dietën tonë

Humbni një kilogram në ditë me dietën tonë

Kjo është një dietë e krijuar për të gjithë ata që kanë nevojë humbni peshë në një ditë 1 kilogram dhe shfryj barkun. Nëse e vendosni këtë regjim në praktikë në mënyrë rigoroze Kjo do t'ju lejojë të humbni 1 kilogram në 1 ditë. Sigurisht, që të jeni në gjendje ta praktikoni do të duhet të keni një gjendje optimale shëndetësore dhe nuk është një lloj diete që mund ta mbani më gjatë; Isshtë krijuar vetëm për ato raste të veçanta ku duhet të humbasim peshë shpejt dhe të shfryjmë (për një martesë, aheng, paradë, etj.).

Nëse jeni të vendosur ta vini në praktikë këtë dietë do t'ju duhet pini sa më shumë ujë të jetë e mundur gjatë asaj dite, pasi që shumë herë personi përgjegjës për ënjtjen është mungesa e ujit që e bën trupin tonë të mbajë lëngje. Rekomandohet gjithashtu që ushqimi të ketë pak kripë (për të njëjtën arsye) pasi kripa e tepërt na than dhe gjithashtu bën që trupi të mbajë lëngje. Përveç ujit mund të përdorni edhe infuzione me ëmbëlsues.

Një tjetër ide e mirë për të humbur peshë në një ditë është ushqime të sezonit me lëng limoni ose uthull për të shmangur nevojën për shumë kripë. Dhe sigurisht, a dietë pa miell gjithmonë ju ndihmon të humbni peshë më shpejt.

Barku i gruas
Artikulli i lidhur:
Dietë për të shfryrë barkun tuaj në 2 ditë

Sigurisht, është shumë e rëndësishme të mbani mend se kjo dietë rekomandohet vetëm për një ditë.

Dietë për të humbur peshë në një ditë

Thjesht çohu në mëngjes dhe me stomak bosh: një gotë me ujë të ngrohtë dhe një gotë me lëng natyral limoni.

mëngjes

Një infuzion i zgjedhur nga ju me ëmbëlsues dhe një kumbull.

Mesdite

Një gotë qumësht i skremuar dhe 1 krisur dritë krunde. Mund ta ndryshoni edhe për një copë frutë që nuk është rrush ose banane.

drekë

un tas supë me perime (diçka e lehtë si kërpudhat, domatja, shpargu, etj) dhe një copë frutë për të zgjedhur midis grejpfrutit ose portokallit.

Mesdite

Një pjesë e xhelatinë e lehtë.

merienda

Një infuzion i zgjedhur nga ju dhe një kos i skremuar.

Cena

Një supë e lehtë me domate, shparguj, presh ose të ngjashme, një pjatë sallatë me gjethe jeshile sipas zgjedhjes suaj dhe një portokall mandarinë.

Para se të shkoni në shtrat: një infuzion i zgjedhur nga ju.

Si mund të humbas peshë shpejt?

Humbni shpejt peshë

Në shoqërinë në të cilën jetojmë, ne duam që gjithçka të jetë e shpejtë, pavarësisht nëse marrja e gjërave materiale, arritja në anën tjetër të qytetit në një çast apo humbja e peshës.

Ne përqendrohemi në këtë të fundit, të gjithë duan të humbin peshë shpejt, megjithatë, humbja e peshës konsiderohet si një nga detyrat më të vështira që mund të kryhet.

Ka shumë teknika për të arritur humbje të konsiderueshme të peshës pa rrezikuar shëndetin tonë, ose duke pasur efektin e frikshëm të kërcimit. Për ta arritur këtë, ju lëmë disa premisa shumë të rëndësishme për të ndjekur në mënyrë që të merrni rezultatet më të mira.

 • Siç kemi përmendur më parë, është e nevojshme të pini shumë ujë. Shmangni lëngjet e frutave artificiale, pijet freskuese, pijet energjike ose pijet alkoolike. Të gjitha këto përmbajnë sasi të mëdha të sheqernave, natriumit dhe karbohidrateve dhe mund të na bëjnë të mbajmë lëngje.
 • Mësohuni për të ulur sasitë në ushqim. Ne duhet të kontrollojmë kaloritë që konsumojmë, duhet të mësojmë të kontrollojmë sasitë e ushqimit që hamë në çdo vakt. Hani të paktën tre herë në ditë në më pak sasi dhe pini më shumë ujë.
 • Bëni ndonjë aktivitet fizik çdo ditë. Me aktivitet fizik kuptojmë nga ecja, noti, vrapimi, çiklizmi ose bërja e një bordi fitnesi në shtëpi. Në rastin ideal, merreni seriozisht dhe merreni me sport çdo ditë, në mënyrë që të bini lehtë në peshë.
 • Shmangni karbohidratet dhe shtoni fibrat. Veryshtë shumë e rëndësishme të injorojmë karbohidratet për një sezon pasi ato bëhen sheqer dhe yndyrë me kalimin e kohës, për të ngopur trupin tonë, ne duhet të hamë ushqime të pasura me fibra. Ato largojnë toksinat dhe mbajnë një proces të shëndetshëm tretës.

Pesha pas humbjes së peshës në një ditë

Ne ju ofrojmë një listë të ushqimeve të caktuara që duhet të shmangim nëse nuk duam të shtojmë peshë lehtë.

 • Patatet
 • Comida rápida: hamburger, pizza, hot dog, etj.
 • Bonbone prej çokollate
 • Akullore
 • Gjalpë
 • Miell të rafinuar

Gjëja thelbësore kur bëhet fjalë për humbjen e peshës është ta bëjmë atë duke menduar për shëndetin tonë, nuk duhet të rrezikojmë ose të rrezikojmë trupin tonë me dieta mrekulli ose dieta të rrepta.

Dieta të tjera në një ditë

Dietat që mendohet se përfundojnë brenda një dite janë një masë emergjente që ndihmon në detoksifikimin e trupit dhe funksionon si “terapi shoku” për të filluar humbjen e peshës. Karakteristikat që nxjerrim në pah janë si më poshtë:

 • Shpejt: dietë e shpejtë që zgjat vetëm 24 orë.
 • Kufizuese: Kufiri i dietës nuk duhet të tejkalohet për më shumë se një ditë.
 • Pastrues: ndihmon tranzitin dhe zbrazjen e zorrëve, e mban zorrën e trashë të pastër.
 • Shpif: ju do të merrni një stomak më të sheshtë, pasi nuk do të vuani në fryrje të stomakut dhe luftuar zgjatjen e barkut.
 • Detoksifikues: do të shmangni mbajtjen e lëngjeve dhe toksinave të mbajtura.
Molla është pjesë e dietës
Artikulli i lidhur:
Dietë 500 kalori

Meny për një ditë monodie

Menu ditore 1 ditore

 • mëngjes: Dy filxhanë çaji me limon të shtrydhur dhe një lugë gjelle mjaltë. Shoqërohet më pas me lëng portokalli.
 • Mesdite: një kos i skremuar.
 • drekë: Supë me perime me pak yndyrë, një sallatë e vogël me marule, rukolë, borzilok dhe shparguj të bardhë. Një kos me pak yndyrë.
 • merienda: Smoothie me fruta i shoqëruar nga një copë frut i plotë.
 • Cena: Supë me perime diete dhe perime në avull me erëza, pa salcë yndyrore. 

Mund të humbni një kilogram në ditëa?

Nëse duam të humbim peshë, një kilogram gjithmonë merret si masë minimale që duam të humbasimMund të dalë se arritja është një hap i vogël, megjithatë, humbja e peshës gjithmonë fillon me kilogramin e parë.

Humbja e peshës është çështje e matematikës, kilogram për kilogram po i afrohemi qëllimit tonë, për të arritur peshën ideale. Sidoqoftë, ankthi luan një hile dhe ne duam të humbasim peshën menjëherë.

Dietat e shpejta një ditore merren si regjime detoksike 24-orëshe që mund të na bëjnë të humbasim një kilogram në ditë. Megjithatë, këto dieta mund të kryhen vetëm për një ditë pasi ato mund të jenë shumë të dëmshme për shëndetin tonë.

Sa është maksimumi që mund të humbni peshë brenda një dite? 

Not për të humbur peshë në një ditë

Në një muaj mund të humbasim midis 3 dhe 4 kilogramë në një mënyrë të shëndetshme nëse ndjekim një dietë shumë të rreptë. Humbja e një kile yndyre është e barabartë me humbjen e rreth 3.500 kalorive. Nëse dëshironi të humbni një kilogram në javë duhet të shpenzoni 1000 kalori shtesë çdo ditë të asaj jave. Kjo humbje kalorike mund të bëhet ose përmes një diete shumë të rreptë ose duhet të digjet gjatë ushtrimeve fizike.

Për të arritur qëllimin e eleminoni 1000 kalori në ditë Nutricionistët rekomandojnë krijimin e një ditari të ushqimit për të mbajtur një kontroll të përsosur, qoftë në një fletore apo përmes një aplikacioni celular.

Këtu janë disa udhëzime që mund të ndiqni për të arritur qëllimin tuaj:

 • Duhet të jetë kryeni 5 deri në 6 ditë në javë sport.
 • Numri i kalorive që digjeni do të përcaktohet nga mosha, gjinia dhe pesha juaj.

Ne ju lëmë një shembull të ngjyrave që vesh një person me 68 kg.

 • drejtuar për 20 min me 9,5 km / orë: 229 kalori
 • biçikletë eliptike 30 minuta: 179 kalori
 • notoj goditje në gji 30 minuta: 189 kalori
 • Kickboxing për 30 minuta: 357 kalori

Ne duhet të kemi një premisë të qartë, nëse doni të humbni peshë duhet të shpenzoni më shumë sesa konsumoni, dmth të hani më pak dhe të lëvizni më shumë. Dietat që premtojnë të humbin 10 kilogramë brenda një muaj ekzistojnëSidoqoftë, ato luajnë me shëndetin tuaj fizik, të brendshëm dhe mendor. Kjo lloj diete bën që vaktet të mos jenë të mjaftueshme dhe ushtrime të tepërta fizike dhe në planin afatgjatë mund të sjellin probleme serioze.

Artikulli i lidhur:
Dietë 8 orëshe

Gjëra të rëndësishme për tu mbajtur në mend

Pirja e ujit është thelbësore për të humbur peshë brenda një dite

Pirja e ujit është thelbësore për të humbur peshë brenda një dite

Mos harroni pikat më të rëndësishme për dietën që ju lejon të humbni peshë në një ditë për të punuar:

 • Pirja e ujit është thelbësore, të paktën duhet të pini dy litra që të funksionojë siç duhet.
 • Ju nuk duhet të qëroni frutat, pasi shumica e fibrave qëndrojnë në lëkurë dhe do t'ju ndihmojnë të çlironi zorrën.
 • Nëse jeni të uritur gjatë gjithë ditës mund të hani selino ose karotë Nuk ka problem
 • Nëse jeni lodhur duke pirë ujë rekomandohet që pini çaj jeshil e cila është shumë diuretike, ndihmon në luftën kundër urisë dhe ndihmon në eleminimin e dhjamit. Çaji i kuq rekomandohet gjithashtu shumë.
 • Ju nuk keni nevojë të ushtroniEdhe pse nëse e bëni, dieta do të funksionojë edhe më mirë.

Nëse kjo dietë ka qenë e dobishme për ju, atëherë ju rekomandojmë që të bashkoheni në faqen tonë të Facebook duke klikuar në butonin tjetër. It'sshtë vetëm një klikim kështu që nuk do të humbni asnjë nga këshillat tona shëndetësore.


155 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   BURIMI DORA ARDILA dijo

  Do të doja të zvogëloja më shumë ose më pak 10 kilo …… thuhet se unë vetëm e bëj këtë dietë një ditë …… çdo herë mund të vazhdoj me dietën
  FALEMINDERIT

  1.    ALARA dijo

   Pershendetje emri im eshte LARA dhe une jam vetem 11 vjecare pesha e fundit kane peshuar 42 kilo tani duhet te pesha 56 ju lutem me ndihmoni ju lutem

   1.    meiiswag dijo

    Hani shumë fruta, bëni stërvitje, të paktën 30 min. Çdo ditë, në YouTube ato tregojnë shumë video se si të dobësoheni, me ushtrime kardio, Pilates, etj. Pini shumë ujë 🙂 dhe ju duhet të keni shumë vullnet, ju jeni akoma i vogël! Jam 14 vjeç dhe fillova të bëj dieta sepse nuk ndihem mirë me veten time! dhe po punon per mua! Paç fat! (:

 2.   katerina dijo

  Isshtë se unë jam shumë topolak në bark dhe do të doja ta ulja atë në 7 ditë

 3.   hola dijo

  Unë kam një fejesë të shtunën në mbrëmje… a mund ta bëj të njëjtën të shtunë me stomak bosh?

 4.   Cami dijo

  pse një ditë thjesht duhet ta bësh atë?

 5.   isa dijo

  Unë peshoj 53 dhe do të doja të humbja peshë 5 më pak nuk ndihem mirë

 6.   gorada dijo

  Si mund të dobësohem Unë shkoj në palestër dhe humbas 4 por ndjehem njësoj do të doja të humbja peshë në 2 ditë si më parë

 7.   mburravec dijo

  Unë peshoj 51 dhe dua të humbas në 46 çfarë mund të bëj nëse mund të më dërgoni një dietë

 8.   lisetë dijo

  Unë jam vajzë dhe do të doja të zbres shumë, nuk më pëlqen të shoh rrobat e mia mjaft të gjera, madje as nuk dua të shoh vadat e mia dhe gjithashtu do të doja të dija të ndaloja të haja nëse jam i uritur

 9.   SAWIWA dijo

  Përshëndetje, unë jam 22 vjeç dhe kam lindur 10 muaj më parë, dhe unë dukem shumë i trashë, kam 84 kg, jam i dëshpëruar, kam shumë oreks gjatë gjithë ditës, nuk e di pse, para se të nuk me pelqente thjesht te haja dhe tani nuk mund te ndalem NDIHMONI NUK SHIKO ÇFAR TO T BOJ !!!

 10.   etikën dijo

  Do të jetë e nevojshme të duroni urinë për të humbur peshë

 11.   LOL dijo

  Unë jam një vajzë 14-vjeçare dhe do të doja të holloja ijet, i shoh shumë të majme, a do të më ndihmonte kjo dietë?

  oh dhe a mund te me besh ndonje ushtrim

 12.   elena dijo

  Unë jam 16 vjeç dhe po praktikoj vallëzim, nuk jam me të vërtetë topolak, por nëse do të doja të kisha një bark më të sheshtë, kjo dietë do të bëjë atë që dua.

 13.   morenitHaaaa dijo

  pershendetje..dite te mbare te gjitheve shikoni kete diete ... jo se nuk e di ... por nuk eshte shume e shendetshme, me mire eshte te jesh me nje diete tjeter sesa ... mbase humb te njejtat kilogram por në më shumë kohë por më vonë është më e vështirë për të marrë kilogramët që kemi humbur. ii do ta mbani këtë përpjekje për ASGJ ... sepse më vonë do t'i merrni përsëri e dini .... Unë kam vënë këtë koment ose noo paraa .. noo agaiis estaa diietaa sepse secili është i lirë të bëjë çfarë të dojë ..
  Por, jo, është shumë e shëndetshme, sepse nëse ju them ...
  Unë thjesht ju them se ai ka dieta më të mira .. se nuk keni pse të sakrifikoni kaq shumë ... ii që të mos vini të uritur .. është çështje për ta zbuluar ... ii ai endolinos mui weniisiimos .. ii lirë .. për shembull .. nooo I al Kjo boi më kushton 12 € çdo javë .. ii ai më këshillon se çfarë duhet të ha dhe çfarë duhet të jem për të humbur më shumë kilogramë… dhe po bëj mirë… wenoo shpresoj të më marrësh komentoni në faleminderit shumë

 14.   celine dijo

  Përshëndetje, unë jam i gjatë 1'73cm i gjatë dhe peshoj 70 kg. Rreth një vit më parë, u transferova në një vend tjetër, ndryshimi shkaktoi shumë ndryshime në jetën time dhe zakonet e mia para se të peshoja 15 kg më pak. Kam nevojë për një dietë që të bie shpejt ... por edhe këshilla që të mos kthehem pasi që vuaj nga ankthi dhe nëse nuk po përmbahem, jam në gjendje të ha gjysmë bukë bimbo brenda një pasdite.

 15.   Lorena dijo

  Ju lutem dikush që më mpreh, unë duhet të di se ai është i shpëtuar.

 16.   vendi dijo

  Unë fillova me 95kios dhe peshoj 72kilos dhe shpresoj të arrij 65kilos.
  Unë kam provuar mijëra dhe miliona dieta dhe ato vërtet funksionojnë nëse i përmbahesh asaj, por nuk është e shëndetshme si mënyrë e jetës.
  Unë jam në duart e një specialisti, dietologu-nutricionist dhe ajo më ka mësuar të ha, unë ha gjithçka dhe nuk shtoj në peshë anasjelltas humbas peshë dhe asgjë për të peshuar dhe gjëra të çuditshme.
  Unë nuk marr ilaçe, ose shtrëngime ose përgatitje, unë thjesht ndjek një dietë të duhur për mua.
  Gëzoni, kërkoni një nutricionist ose dietolog, pa NATYRH apo kafshë të tilla, lini makaronat dhe më pas. SIPAS yndyrë.
  Unë shpenzoj 7 € sa herë që shkoj për një rishikim.
  Miqtë e mi më kanë dëgjuar dhe humbin me normën 1k në javë, domethënë 4 deri në 5 kg në muaj.
  PERSONI QO PROVON PERSONIN Q RE PERSERITET. Vetëm një gjë është e detyrueshme ... BINDI Q ... do të jeni në dietë.

  1.    lilian dijo

   Urime !! Wayshtë mënyra e duhur, mos u ulni me dieta, thjesht
   qëndrimi dhe kontrolli

 17.   anonim dijo

  Esk nuk mund të ha që më bën shumë të uritur demen tjetër dietë me më pak uri dhe k humbas peshë ………… .. NDIHMP ………… .. seriozisht më duhet ………… .. !!!!!

 18.   Jugo dijo

  Sot do ta filloj, do ta tregoj për tre ditë! Puthje

 19.   Yndyrë rozë dijo

  Të shtunën ka një festë bn shilo dhe ju duhet të vishni bikini,
  nmas jam shëndoshë dhe dua të dobësohem për 3 ditë si 4 kile
  Nuk mund ta ndiqni dietën 3 herë?

 20.   Belen dijo

  Kam nevojë të humbas dy kilogramë për nesër do ta marr këtë dietë ???

 21.   sara dijo

  Shikoni, unë kam një takim të Martën, dhe është e Premte, çfarë mund të humbas rreth 5 kg?

 22.   xdcv dijo

  Ju mund të humbni peshë duke bërë një shëtitje një orëshe, duke ngrënë vetëm fruta gjatë gjithë ditës, unë do të doja të dija sa peshë do të humbnit.

 23.   priscilla dijo

  Dieta është shumë e mirë, shpresoj të më ndihmojë sepse pasnesër bëj një festë dhe ka një pishinë
  FALEMINDERIT

 24.   daiana florencia martinez u ± ates dijo

  Unë dua të humbas peshë sepse jam gjysmë topolak dhe jo dhjamë siç bëj në një ditë të vetme ju lutem më përgjigjeni kështu jam 12 peshë dhe do të shkoj në tenis kunfu dhe joqueyal në të njëjtën kohë por kohë tjetër ju lutem dua të humb peshë

 25.   Lorena dijo

  mënyra më e mirë për të humbur peshë është: përdorni një pluhur të përditshëm dhe do të funksionojë ... është gjithashtu shumë i mirë për shëndetin tuaj ...
  nje pershendetje te perzemert ..

 26.   Mary dijo

  Unë jam një vajzë 11-vjeçare dhe të gjithë k nuk janë miqtë e mi nga klasa ime ata më thonë se unë jam i trashë dhe e besoj por mendoj se është më mirë të jesh i shëndoshë dhe i bukur k jo i dobët dhe i neveritshëm dhe unë gjithashtu mendoj se eshte me mire te kesh k Por gjithsesi une kam bere dieten dhe nuk kam humbur asgje por sidoqoftë shkoj te parukierja e tezes sime, ajo ka gjithcka dhe une humbas peshe shume xk, ajo ka edhe nje batanije elektrike per te humbur peshe dhe tani peshoj 34 kg dhe para 45 kg bno besssssitos dhe ju lë k flas muxo.

 27.   MARIA LORENA LOZANO NË SHPELA dijo

  Unë jam një topolak i vogël, por unë peshoj 6 kilo më shumë dhe peshë 56 kilo dhe unë jam 14 vjet i vjetër
  DUA T TO HUMEN JAVN N A JAV T TO JEMI I MIR TO T TO SHKOJ N THE DETI
  DUA TE HUMB ASGJE POR NUK DUA TE RRUA SI ATY FAT

 28.   elposhoposho dijo

  Unë ngarkoj me trashje të tmerrshme .. ju lutem kam nevojë për ndihmë dhe as nuk mund të shkruaj sa dhjamë janë gishtërinjtë e mi .. jam i neveritur butë! plizz me ndihmo ose i ha te gjitha ..

 29.   DINHA ELIZABETH dijo

  Jam mbipeshë, ata më këshillojnë të pi shumë ujë, të provoj për një javë por nuk funksionon, mendoj se kam nevojë për një shënim tjetër dietik por këshilloj që nga çdo ushqim që hamë duhet ta përtypim mirë dhe shpresoj që ata me jep nje fryme

 30.   Anonim dijo

  Përshëndetje, unë jam 14 vjeç dhe jam shumë e shkurtër, por përkundër kësaj unë peshoj 60 kg dhe ijet dhe kofshët e mia janë shumë të gjera. Nuk ndihem rehat sepse motra ime dhe shoqet e mia janë shumë të dobëta dhe do të doja të më dërgonin një dietë të kombinuar me ushtrime për të humbur të paktën 50 kilogramë.

 31.   i ngushtë dijo

  Unë dua të humbas peshë në një ditë, por unë dua që barku im të qëndrojë shumë i ulët dhe nuk është dieta e duhur që ata më dhanë pasi nën 18 kg në ditë mund të jetë çfarëdo që të jetë, por unë dua që ajo të funksionojë dhe që ata të specifikisht vendosni dietat që Ata thonë ok çfarë duhet të hanë dhe çfarë jo

 32.   Përshëndetje, emri im është Jacqueline, unë jam 1.69 dhe peshoj 160 dhe ndihem i refuzuar nga bota. Nuk di çfarë diete të bëj. Jam e dëshpëruar. Ju lutem më ndihmoni. dijo

  Përshëndetje, unë jam Jacqueline, unë jam 1.69 x 160 dhe ndihem i refuzuar nga bota. Unë nuk e di se çfarë diete të bëj më, por shëndeti im është i përsosur, falë Zotit, më duhet vetëm një ndihmë e vogël.

  1.    gur guri dijo

   pershendetje jacqueline! Shikoni, unë jam 1, 64 dhe peshoj 81 kg. Fillova të bëj një dietë në të cilën ata më injektojnë minerale dhe humba 4 kg brenda një muaji! Nuk është aq e lehtë por sapo të filloni të mësoheni të hani gjëra të shëndetshme 6 herë në ditë ... Unë e rekomandoj atë!

 33.   Chiarux dijo

  Unë jam pak i ndyrë por nuk e di se çfarë di që duhet të peshoj më pak kështu që le të shohim se çfarë po ndodh, këto ditë do të të tregoj

 34.   kone dijo

  pershendetje kam dy pyetje! e para… çfarë do të thotë infuzion?, dhe e dyta… .. sa shpesh mund të bëni dietë?, pasi që thotë se vetëm një ditë

  1.    veroooo dijo

   Infuzion është qumësht, çaj, kafe, apo gjëra të tilla, 

 35.   vajze e vogel dijo

  Unë kam nevojë për të humbur të paktën 10 kg në një muaj, ju lutem, nëse dikush dëshiron të më ndihmojë të më tregoni, unë peshoj 80 kg dhe unë jam 1.68 vjeç dhe jam 14 vjeç, nëse dikush dëshiron të më lërë një koment për të bërë diçka, shumë faleminderit

 36.   Mika dijo

  Përshëndetje, duhet të zbres 1k e gjysmë, nëse ha gjatë një dite të tërë vetëm portokall dhe 2 orë biçikletë më parë, a mund të zbres?

  1.    Grua mace356 dijo

   Me këtë e vetmja gjë që do të merrni është të sëmureni, unë jam një nutricionist, punoj me konkurrentë të fitnesit dhe vetëm ju them se kjo mund të humbet në një mënyrë shumë më të shëndetshme dhe ju rekomandoj ta bëni me stomakun bosh

 37.   sarita dijo

  Kam lexuar te gjitha komentet dhe i kuptoj te gjithe ata njerez sepse isha i vogel ne te njejten situate ... Do ta shpjegoj ... une jam 1,59 dhe 6 muajsh peshoja 58 kg nuk isha e trashe por isha shume vetvetja -ndërgjegjshme për trupin tim për shkak se isha e shkurtër dhe kisha këmbë topolak mbi rastin është se barku im ka qenë gjithmonë i sheshtë, por kam ijë… do të përpiqem të ndihmoj duke ju thënë që nuk mund të humbni një kilogram yndyrë në një ditë është e pamundur nëse kjo dietë nuk është A është e shëndetshme ... a mund të humbni peshë pa kaluar në det? Sigurisht mos e vini në dyshim ... unë ha normal ... kam një kola për mëngjes ose një lëng ose një kafe nuk ka rëndësi me një dolli me domate dhe vaj ky ushqim është shumë i rëndësishëm dhe është në k më shumë a ha k ha… në mes të mëngjesit rreth orës 12 nëse keni ambre pastaj një frut… për të ngrënë ushqim shtëpiak, ,, nuk ka nevoje te fryhen perimet… embelsira ju mund te frutoni ,, per nje meze te lehte rreth 5o6 si nje sanwihc e njejte por jolina e gjelit te detit te copetuar jo salcicon ose dulzaco ... mund te hani edhe nje y kos normal një frut ,,, dhe për darkë nuk ka asgjë më të mirë k sallatë shoqëruar me diçka të lehtë për shembull peshk disa perime ... në darkë është aty ku më së paku dhe k gëlltitet por nuk dua të them sasinë e ushqimit por sasinë e vlerës energjetike ... dhe natën kur shkoni në shtrat, nuk e dëshironi njëjtë, gjithë pjesën tjetër të ditës i kushton trupit më shumë dhe vështirë se është në lëvizje ... ... Unë ju këshilloj këtë .. bashkohuni me ... 3 seksioma biçikletash në javë prej një ore (biçikleta hollon këmbët dhe barkun përveç përmirësimit të sjelljes) me një ritëm të qetë, por të vazhdueshëm amm herët e para që ndoshta do të dëmtojë kockat e gomarit, bëni mos u shqetësoni nëse vazhdoni ta merrni dhe për një moment nuk do të dëmtojë më ... dhe për të përfunduar ju këshilloj të blini 1 pesha për të filluar me dhe pas 3 kg dhe një rrogoz për të kryer ushtrime unë rekomandoj ushtrinë shtypni me squats, adominals (kur i prerni ato, mos e tërheq qafën me duar, gjithmonë përpiquni të shikoni në tavan në mënyrë që të mos ju lëndojë në qafë) dhe autobus ushtrime te tjera k kembet e punes, bark ajo qe k kerais humbet peshe axer cdo ushtrim 20 here jo agais rasti i asaj qe k vendos .... kerkoni 12 ushtrime dhe bejini cdo dite k mos shkoni te merrni biçikleten ... ( të paktën 3 herë në javë këto por është e preferueshme çdo ditë k jo balla në biçikletë) për mua ka funksionuar, jo vetëm humbni peshë, nëse jo, ajo tonifikon trupin tuaj dhe ju humbni dobësinë ... mos u fiksoni të humbni pesha shpejt për ato që po ju them, ju do të vini re rezultatet ... Unë mund t'ju siguroj se kur të shikoni në pasqyrë nuk do të qani më ...

 38.   Mara dijo

  Shpresoj ta bëj, me atë dietë m kgo d uri

 39.   vajzë diete dijo

  Vajza, kjo dietë funksionon, unë ju shpjegoj para dje gjeta këtë faqe dhe vendosa të bëj dietën, në mëngjes pi ujë me limon, për të ngrënë çaj jeshil dhe të gjithë pasdite ujë dhe natën ujë me limon. KA PUNUAR PER MUA, sepse kam peshe 60kg dhe tani peshoj 58kg, do e bej kete diete te pakten 1 dite ne jave, sepse po shkon mire, e keqja eshte se ne fillim shkon pak e uritur
  DO T TUAJ TANI TAN. SI SHKON Dieta
  SHKO SHKRUAJ T TO SHIKOJNOW SI SHT G SHKUAR N Y TUA OSE T TO M AS PYESH SI NDODH
  Unë të dua!!
   

  1.    Alexis dijo

   Unë peshoj 49 kg dhe dua të humbas peshë brenda një dite dhe kjo tregon, sidomos në bark, ndihem më e lehtë në të gjithë trupin sesa në ditë?

 40.   yadira dijo

  PO, PUNON! me të vërtetë, mirë në darkë nuk ha më asgjë në fakt po ha vetëm dy herë në ditë, në orën 9 të mëngjesit unë ha fruta dhe pi shumë ujë, kur të kthehem në shtëpi nga shkolla ende pi shumë ujë dhe përsëri ha fruta por edhe perime të ziera, në ditë pi rreth 3 litra ujë (jo tërheqje sepse nuk funksionon, e bëj ngadalë por pi 3 litra.) dhe bëj një orë ushtrim të vazhdueshëm ... kërcej, vrapo, kërce dhe bëj ulje, bëj unë tashmë kam humbur 3.2 kg në 3 ditë! një puthje për të gjithë _ñ

  PS: Për 10 ditë do të të tregoj progresin tim ñ_ñ Shpresoj se kam humbur tashmë 10 kg (:

  1.    Veronikë dijo

   dhe nuk keni dreke? oO 

   1.    yadira dijo

    Përshëndetje Veronica, natyrisht që unë drekoj, por ajo që bëj më mirë është mëngjesi
    Në këto ditë ajo që kam ngrënë ka qenë kjo
    Mëngjesi 1: Drithëra, fruta, kos, baballarë me djathë.
    Mëngjesi 2: Pyetjet me djathë, fruta, lëng limoni ose portokalli.
    Dreka: Fruta (mollë, pjepër dhe shalqi)
    Ushqimi: Sallata me kastravec, marule, spinaq, karotë, të ziera ose të papërpunuara, por të dezinfektuara. 
    JO CENO më të gjatë !!
    Një ditë pi tre litra nga ora 8 e mëngjesit kur zgjohem deri në orën 10 të darkës kur më zë gjumi
    Çdo ditë të gjithë! Bëj një orë stërvitje të vazhdueshme, vë muzikë dhe lëviz tërë trupin, kërcej me litar, vrapoj (më pak se 2 kilometra), bëj ulje-ulje dhe mbledhje, ngjitem e zbres shkallët e shtëpisë sime.
    Në këto dy javë tashmë kam humbur 12.5 kg dhe jam e lumtur! NEVOJET VETYM FORC VULLNETARE
    Padyshim që bëj atë që thotë kjo dietë, por vetëm deri në mes të pasdites, domethënë ta them këtë.
    Agjërimi: 1 gotë ujë të ngrohtë dhe 1 gotë lëng natyror limoni Mëngjesi: 1 infuzion sipas zgjedhjes suaj dhe 1 kumbull. (PJESA NGA GJITHMONA E GJUHS SREAK PARAQITJES SI TUAJ TUST PARAQITEM) Në mes të mëngjesit: 1 gotë qumësht i skremuar dhe 1 biskotë Dreka e krundeve të lehta : 1 pjate e thelle me supe te lehte perimesh dhe 1 grejpfrut ose portokall. (HAN ME SHUME ME PJESH DHE / OSE MOLL) Puthje e bukur !!

    1.    Izabelë dijo

     Jam 14 vjeç, jam 1.60 dhe peshoj 101 dhe dua të humbas 40 kg deri në qershor. A mendoni se kjo dietë mund të më ndihmojë ????

     1.    mollën dijo

      Po, ata do t'ju shërbejnë, unë peshoj 85 dhe vetëm sot unë do të filloj besssooo

      PS: Unë e rekomandoj atë


  2.    Dinapom dijo

   Përshëndetje, jam në një luftë të shkëlqyeshme për të humbur peshë. Unë do të provoj këtë dietë që ju sugjeroni ... por foshnjë, si nuk e mbani urinë ???? Për mua është më e vështira sepse ndjehem e uritur dhe kam një humor të keq dhe më dhemb koka. Tenshtë këmbëngulës I. Unë nuk di çfarë të bëj ", a mund të më tregoni se si nuk ndiheni të uritur ose dëshironi per te ngrene ??? Faleminderit

  3.    Natalie dijo

   dhe nëse pini ujë të pastër dhe pelte, mendoni se funksionon

  4.    mariangel dijo

   Seriousshtë serioze 😮 Unë gjithashtu dua të humbas peshë shpejt

 41.   pemë limoni! dijo

  Ajo që ju vjen erë e keqe nga gomari dhe çfarë ju ndodh është që të jeni përpara të rregulltit duke ngrënë ganxitos, është normale që të jeni të shëndoshë të shkoni për një vrap dhe t'i bëni një favor njerëzimit dhe të lini limonët në paqe që jo ju do të fitoni për limonë dhe limonët janë ngrënë

 42.   Morgana dijo

  Interesante kjo dietë, dhe sipas kam lexuar komentet që e kanë bërë atë, ata kanë humbur shumë peshë në një kohë shumë të shpejtë. Pajtohem me hidratimin dhe stërvitjen, konsideroj që nëse humbni peshë duhet të pini shumë lëngje dhe të tonifikoni muskujt.
  Do ta bëj këtë dietë si një sfidë për të parë sa kilogram mund të humbas. Më duhet të humbas 6 kilogramë që të jem perfekte, kështu që filloj dhe ju tregoj si ishte në 2 javë.

 43.   ceciliarh7 dijo

  Do të provoj metodën e Yadira, do ta tregoj javën tjetër ...

 44.   Dietolog dijo

  Epo ... Unë jam një dietolog dhe nutricionist ... e vetmja gjë që bëjnë këto dieta është që kur të filloni të hani normalisht, të merrni përsëri peshë, ashtu si nëse hani dy vakte në ditë, trupi nuk merr ushqim të mjaftueshëm Ajo që bën është të kurseni rezerva dhe nuk djegni dhjam ose kalori I Unë nuk e di se si mund të bëni gjëra të tilla budallaqe, nëse doni të humbni peshë, një dietë të ekuilibruar me 5 vakte në ditë dhe shumë të sportit.

  1.    ALEKSANDRINA dijo

   Përshëndetje Q TH EMRI IM ASHT A ALEJANDRINA .... Unë gjithashtu kam probleme të mbingarkesës, kam bërë dietën e djegur dhe kam humbur 5 kilo dhe kam ndaluar. PSE ATSHTAT KJO ... A KENI D HEGJUAR P THER Dietën e Asterikëve ... SHUM kalori, pllaka juaj duhet të jetë në gjendje të humbasin me të vërtetë peshën ...

 45.   yendri dijo

  Dua të dobësohem, por mundohem të më ndihmoni

 46.   Alexiis_jaki dijo

  Hej, dua të humbas disa kilogramë ... por si ta bëj që të mos jem më i uritur?

  1.    dpk_stf dijo

   pilula meizitang 

   1.    casiangeles_xd dijo

    dikush kursen një dietë se si të humbasë 5 kg? 

    1.    nelli dijo

     Unë jam duke ushtruar çdo ditë dhe duke ngrënë fruta dhe perime dhe asnjë biskota apo ëmbëlsira ose mish, vetëm kaq dhe kam qenë vetëm 7 ditë dhe kam humbur 7 kile, domethënë një kile në ditë. Një këshillë mos e pesho veten në kilogram nëse jo në paund do të jesh përparimi më i shpejtë në paund sepse e motivon veten më shumë sepse është e vështirë të humbasësh një kilogram sesa një kile (e çmendur) shpresoj dhe këshillat e mia do të të shërbejnë ty. Me fat! !

    2.    Vajza e morfeut dijo

     Dietat duhet të personalizohen pasi të gjithë kemi kërkesa të ndryshme… Shihni një profesionist.

    3.    i vetëm dijo

     Përshëndetje, kam humbur 7 kilogramë në të cilat kam rënë 1k mesatarisht në javë.

  2.    Mercedes dijo

   pini shumë ujë

 47.   lizbeth dijo

  Unë peshoj 53 kg Dua të dobësohem dhe ha ushqim gjatë gjithë kohës, gjithashtu nuk më pëlqejnë fetat që kam haha 

 48.   Natalie dijo

  Unë dua të humbas peshë të mos ha asgjë 

 49.   Aurora ..... / = dijo

  Dua të jem e hollë ashtu siç bëj që të mos vdes nga uria
  me ndihmo ???

 50.   casiangeles_xd dijo

  dikush kursen një dietë se si të humbasë 5 kg? 

 51.   WTF dijo

  Unë peshoj 64, por në trupin tim dukem i trashë: përveç ushtrimit që ata më rekomandojnë të heq feta dhe të ulem pak më shumë 

 52.   iri_love_teamo dijo

  Dua të dobësohem jam shumë i pakënaqur .. Ayudaaaaaaaa!

 53.   Maricielo_06_11 dijo

  Dua të dobësohem shpejt

  1.    Erick_eltraviso dijo

   pi ujë me limon

 54.   xhezi dijo

  Dua të dobësohem shpejt por askush nuk ka rëndësi

 55.   Katylinda_1994 dijo

  Pershendetje, peshoj 56 kl dua te humbas 5 kl por nuk e di si me vjen shume uria, me ndihmoni

 56.   invitado dijo

  Si mund të humbas 15 kg për 25 ditë, ju lutem përgjigjuni

 57.   Lucia dijo

  Përshëndetje, doja të dija nëse mund të hani diçka tjetër për mëngjes në vend të një "kumbulle".

 58.   Agustin dijo

  Dua te mbaj diete sepse jam shume e trashe dhe kam dhimbje gjoksi :(

 59.   Frankie_Moo dijo

  Përshëndetje Pesha 48 Jam 1.53 Kiero Zbrit Jam mbipeshe Ndihem si një mbjell Ndihmoni Ju lutem 

 60.   14 janar dijo

  Jam akoma shumë i ri, kam masën 156cm dhe peshë 60,7 kg. E di që nuk jam shumë e trashë, por do të doja të humbja peshë në 55 kg ose 50 kg në javë. Ose përndryshe holloni ijet me 10-20 cm 

  1.    Vajza e morfeut dijo

   jini të durueshëm ... nëse keni kaq shumë kohë me atë peshë dhe matje, bëjeni procesin me qetësi ... dietë dhe ushtrime ... asgjë për t'ju uritur ... dhe shumë durim ...

 61.   Alicia dijo

  Unë jam 15 vjeç, unë mat 1.64 dhe peshoj 61.7 kg dhe ëndrra ime është të jem në 50 kg dhe të mbaj veten sepse, ashtu si unë, unë humbas peshë dhe në një rast kam humbur 3 kg në 15 javë, por pastaj u ngjita nuk di çfarë të bëj.

 62.   juliidiivii dijo

  E vërteta është se gaboj jam 17 vjeçe, peshoj 105 kilogramë dhe masa 1.65 cm

  1.    Vajza e morfeut dijo

   Unë jam 47, kam peshuar 128 kg .. Unë mat të njëjtën gjë si ju… Unë jam duke humbur 3 kg në muaj, shumë i qetë. Nutricionisti im më dha një dietë të veçantë për njerëzit me probleme glukoze. Kujdesuni, nëse kombinoni dietën që ju bën një PROJEKTIM PROFESIONAL, dhe ushtroni, do të funksionojë. përndryshe, do të jetë më ngadalë dhe do të dëshpëroheni ... Unë nuk dua që ju të bëheni edhe një për statistikat diabetike ose rezistente ndaj insulinës., ... mësoni rreth akantozës nigricans ... ndoshta keni rezistencë ndaj insulinës dhe ju nuk e di…. Nuk i uroj askujt këtë sëmundje ...

 63.   Alba12-1999 dijo

  Do të ishte mirë të jeni në gjendje të humbni ato kilogramë shtesë që mungojnë pasi të keni humbur atë kilogram në një ditë të vetme

 64.   lorekiut1 dijo

  Dhe në mënyrë që ata të mos ju vdesin nga uria hani fruta me pak kalori, por mos hani mollë ose banane, sepse këto fruta kanë shumë fat të ëmbël

 65.   lorekiut1 dijo

  Epo, nëse jeni garda është më mirë të merrni një kapilo dhe ta vendosni në gojën tuaj që ndihmon dhe bomita lo170 dhe unë peshoj 45 këtë perfecia ndalem për të arritur 30 dhe kam humbur 15 kg fat por ata thonë se jam sëmurë por Nuk e besoj kur shkoj te mjeku thonë çdo puthje më shumë por kjo është një gënjeshtër

 66.   lorekiut1 dijo

  Në mënyrë që të mos merrni uri, imagjinoni se jeni një princeshë me një kurorë të rreme dhe që hani më shumë laheni duke dëmtuar ushqimin është fruta e ndaluar dhe njerëzit që ju ofrojnë ushqim janë një shtrigë

 67.   Samantha Castaà ± o Hoyos dijo

  Përshëndetje, unë jam i ri por jam i gjatë 1.56cm dhe peshoj 56 kg. E di që jam shëndoshur sepse gjyshja ime peshon më pak se unë dhe nuk më pëlqen kjo, do ta marr këtë dhe do të shoh humb peshe

 68.   Samantha Castaà ± o Hoyos dijo

  hola
  Duhet të di si të dobësohem sepse arrij kulmin dhe arrij shumë?
  Të lutem më ndihmo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 69.   My-Cami dijo

  Përshëndetje, unë jam shumë i ri për këtë. Unë jam 1,57 dhe por 55,2 KG, jam 11 vjeç dhe dukem i trashë, dua të arrij 39 ose 0 kg, do të isha shumë i dobët, por dua të jem i dobët.

 70.   lili dijo

  për sa ditë pas mund ta bëja dietën

 71.   Viviana dijo

  Përshëndetje, si mund të humbas peshë shpejt? Provova dieta. Por unë e bëj atë për një muaj dhe pastaj e lë dhe filloj të ha dhe të ha peshoj 54 dhe kam matjen 1.53 Unë e di që nuk jam shumë i trashë por kam peshuar para 40 që ka qenë shumë e vështirë për mua sepse që kur isha i hollë më parë, tani nuk jam. Unë jam gjithashtu shumë e shkurtër për peshën që kam dhe dukem shumë e trashë. Ju lutem më ndihmoni vërtet, nuk di si të dobësohem pa u uritur sa herë që shkoj në pasqyrë depresionohem filloj të qaj prindërit thonë që nuk jam i trashë por e di që nëse jam dukem si një balenë

 72.   hana dijo

  pershendetje - Do te doja te dija si te evitoja trajtimet –– pasi ato me bejne te ha shume!

 73.   kozumba dijo

  Humbja e peshës në mënyrë të lehtë është shumë e keqe, sepse ato kilogramë mund të rikuperohen lehtësisht .. këshillohet të humbni 2 kg në javë pa uritur

 74.   Mary dijo

  Unë mat 1,65 DHE peshoj 50 trupi im është pak i çuditshëm sepse kam shumë rrotulla as nuk e di nga vijnë dhe tashmë jam munduar të bëj dietë por nuk mund ta kontrolloj veten si gjithçka! Nuk ndalem, jam i uritur gjithë kohën! dhe në krye po shkoj me pushime të dytin janar dhe dua të jem i dobët çfarëdo që më duhet për të qenë i dobët ha shumë fruta por mund të ha 3 mollë nga një kështu që nuk di çfarë të bëj unë dua të jem i dobët pesha ime ideale do të ishte 40 kg Unë kam nevojë për të humbur 10 kg kështu që unë do të bëj të gjitha përpjekjet e mia për të mos ngrënë Unë mendoj se unë do të qep gojën time dhe unë jam vetëm duke shkuar për të pirë ujë HAHAHAHA ah bëj stërvitje i thashë ah

  1.    Clara dijo

   Pesha minimale ideale për lartësi / lartësi 1,65 është 53 - 56 kg.

   Me 50 kg tashmë jeni nën peshë.

 75.   Tita dijo

  Unë mendoj se kjo dietë është kool për mua, unë do ta vë atë në praktikë .... dhe pastaj unë do t'ju tregoj se si jam duke bërë ...

 76.   linda dijo

  Jam 12 vjeçe por jam mbipeshe, nena ime nuk me le te bej vakte speciale dhe nuk mund te ha ate qe bej, ha me pak, nuk ha ????

 77.   Qartë dijo

  Do ta provoj, nëse më ndihmon, më njoftoni (;

 78.   Zanafilla Sanguiinettii dijo

  Unë e doja këtë dietë dhe fillova të pija ujë që është gjëja kryesore ... Unë jam shumë i interesuar të humbas 1 ml në vetëm 1 ditë !! Do të ndjek këtë dietë çdo ditë sepse e doja!

 79.   damaris dijo

  Si ... Unë bëj që të heq dëshirat e mia për të ngrënë gjëra të ëmbla akullore shumë më tepër të gjitha masat që dua ta blej ???

 80.   anahí dijo

  A mund të vendosni diçka në qumështin e skremuar sepse thjesht më neveritet, ose ta zëvendësoni atë me ade me aromë të tipit qumësht soje?

 81.   Tomy dijo

  Mendoj se gjithçka që përmban loja e portokallit është në rregull, do ta marr parasysh që të filloj ta marr në mëngjes

 82.   wiki dijo

  Do ta provoj

 83.   valeria dijo

  Kjo video është me erë të keq e di se çdokush mund ta shohë atë dhe të bëhet anoreksi dhe është për shëndetin e të gjithëve të vlejë bermudez i shëmtuar ata që vendosin këtë video

 84.   Noelia dijo

  Përshëndetje, unë jam një grua, unë jam 16 vjeç dhe kam 80 kg. E gjitha që dua të bëj është të humbas peshë. A mendoni se kjo dietë do të më ndihmojë? Para se të isha më e dobët, por u shëndosha sepse rashë në depresion. Çfarë do të rekomandonit: /? ju lutem jam i dëshpëruar duke kërkuar një, faleminderit (:

 85.   Pazuzu dijo

  Unë jam i interesuar të ndjek këtë dietë, por nuk e di çfarë infuzioni të zgjedhur

 86.   Vale Rodriguez Tapia dijo

  Përshëndetje, unë peshoja 54 tani peshoj 49 dhe jam 1,61, si mendoj se jam mirë, omal x Fa, thjesht më trego pse, ndihem shumë i trashë por jam në këtë dietë

 87.   Ambar dijo

  E shkëlqyeshme por si të bëj gjithë atë në një ditë për mua është e pamundur por do ta provoj duket pak e vështirë por jam i sigurt që do ta arrij

 88.   Ambar dijo

  Si do të jetë që ata e kapin atë, por unë nuk besoj shumë në këtë sepse ata thonë se ajo që krijon interneti është një gënjeshtër, nëna ime do të më vriste nëse do të dinte që unë ndjek hapa nga një faqe në internet, nëna ime nuk e bën si unë për të krijuar gjëra në internet, motra ime as por unë mendoj se mund të jetë shumë e dobishme për mua, unë nuk e mbaj barkun tim, unë peshoj gati 37 kg, nuk i përdor këto dieta dhe është më mirë të matem vetë

 89.   Ambar dijo

  por ata duhet te me aludojne kufoma se meqenese nuk ndalem dukem serda nuk di si ta shmang dhe pastaj ha snack tim qe nena me le per mua snack tim por une nuk e ha dhe darka arrin dhe ato sherbejne shume gjera te shijshme por nuk duroj te shoh ndonje keshille per te me dhene ???

 90.   Puthje Yusra dijo

  nëse funksionon kam humbur një kiloooo

 91.   daniela dijo

  çfarë një super grusht

 92.   dany dijo

  Unë jam 15 vjeç jam i gjatë 1.69 dhe peshoj 49 kg por dua të ulë ijet që i kam shumë të gjera dhe fytyrën gjithashtu, do ta bëj dhe do të hapet nëse më ndihmon

 93.   Alicia dijo

  Përshëndetje, unë dua të bëj këtë dietë për një diapeno Unë e kuptoj pse na jepni 8 vakte, mund të më thoni në pirun që do të duhej të merrja secilën?
  faleminderit

 94.   Blogicics.com dijo

  Bëni kujdes me efektin e kërcimit

 95.   Valentina dijo

  Jam vetëm 10 vjeç dhe peshoj 33 kam djalin tim të vogël dhe dua të humbas 1 kilogram. A mund të jetë kjo dietë? Për të humbur vetëm 1 kilogram, pothuajse të gjithë miqtë e mi janë të dobët dhe unë jo vetëm që dua të jem i dobët si miqtë e mi, kështu që a mund ta bëj dietën? Dhe a mendoni se do të humbas 2 kilogramë brenda një dite?

 96.   demiselena dijo

  Përshëndetje, unë jam 16 vjeç dhe peshoj 51, por unë kam një bark (rrotullon) dhe dua të humbas 3 kg. Çfarë duhet të bëj?

  1.    Ëmbëlsirë dijo

   Përshëndetje, emri im është candela dhe unë jam 11 vjeç, pesha: 55 dhe unë dua të zbres në 49, të cilët mund të më ndihmoni ju lutem!

 97.   Sofja dijo

  Pershendetje! Jam 12 vjeç, peshoj 53 kg dhe jam i gjatë 1.64cm.

 98.   hir dijo

  Pershendetje! Unë jam 14 vjeç dhe kam dy rrotulla dhe mirë dua të heq qafe prej tyre kam 2 thërrime më të mira dhe ato janë të holla dhe mirë Unë me rrotullat e mia nuk ndihem aspak mirë dua të zvogëloj ose eliminoj këto rrotulla ju mendoj se kjo dietë funksionon

 99.   Lu dijo

  Vajza, dieta është e shkëlqyeshme. Me vullnet, do të jemi të dobët. Thjesht qëndro i fortë. Kur ndiheni të shqetësuar për të ngrënë, edhe kur nuk jeni të uritur, pini ujë. Kjo është arsyeja pse ata thonë se minimumi dy litra ujë. PO JU MUND, E BUKUR.

 100.   i paarritshëm dijo

  Vajza nëse ju pëlqen mund t'ju jap informacion se si të humbni peshë pa u rikuperuar dhe ushqyer ju, personalisht kam humbur 12 kg në një muaj, unë lë whatsapp tim ndonjë raport këtu +522297798481

 101.   Maider Echevarria dijo

  Përshëndetje, unë jam 14 vjeç, kam masën 1,50 dhe peshën 49,5 kg, jam shumë e trashë dhe më 5 qershor kam koncertin më të rëndësishëm të jetës sime, do të takoj idhujt e mi Gemeliers për herë të dytë, dhe në koncerte ata shkojnë deri vajzat dhe unë e konsideroj veten të bukur, e vetmja gjë që më dështon është zorra ime, ju lutem më ndihmoni

 102.   Daniel dijo

  Do të duhet të filloj me bazat. Secili trup është i ndryshëm, domethënë secili ka nevojë për dieta të ndryshme, djeg kaloritë në një mënyrë të ndryshme dhe një kohë të gjatë të gjatë etj. Epo, pasi e lashë këtë, unë jam një dietolog dhe endokrin përveç një kuzhinier të mirë. Kjo dietë këtu funksionon por gjëja më e rëndësishme është të mos humbni peshë por sepse humbni peshë mirë. Kjo dietë në thelb humbet peshë sepse brenda një dite do të hani hipokalori, d.m.th., më pak se 1000 kcal në ditë dhe sipër do të hani ushqime që metabolizojnë yndyrnat dhe lëngjet por e tha mirë këtë me këtë dietë do të humbni deri në 2 kg ose 3, por nga këto vetëm 100 gr ose më pak do të jetë yndyrë dhe kjo mendoj se është ajo që të gjithë ata që kanë lexuar këtu janë të interesuar të humbasin, kështu që mbani në mend se duke djegur 1000 kcal në ditë duke shtuar metabolizmin tuaj bazal do t'ju duhet 1 javë për të humbur një kg yndyrë. Kjo është arsyeja pse kjo dietë nuk duhet të zgjatet përpara se ta bëni përsëri dhe tani një korrje nëse jeni nën 16 vjeç kurrë mos i besoni dietave në internet dhe nuk është për shkak se ato nuk funksionojnë, por që një fëmijë dhe një adoleshent janë në një fazë rritjeje kjo është shumë e vështirë për trupin dhe për këtë arsye ka nevojë për kcal për tu zhvilluar, gjë që unë gjithashtu ju rekomandoj nëse jeni në këtë moshë të bëni 30 m ushtrime në ditë dhe të ndryshoni zakonet tuaja të ngrënies pak duke zvogëluar ushqimet e skuqura, hamburgerët dhe qentë ... në përgjithësi ushqim junk dhe do të humbni peshë pak nga pak, por efektiv dhe i sigurt. GEZUAR !!

 103.   Lalo dijo

  1 - gjysmë filxhani ujë, shtoni numrin e kokrrave të orizit për kilogram që dëshironi të humbni peshë.
  2- mos vendosni më shumë kokrra oriz sesa është e nevojshme sepse ato kilogramë nuk merren kurrë.
  3- Natën, pini ujin, duke lënë kokrrat e orizit dhe pastaj rimbushni kupën.

  Në mëngjes (e enjte)

  1- Në mëngjes me stomak bosh, pini të gjithë ujin duke lënë kokrrat e orizit dhe pastaj mbushni kupën përsëri me ujë, në gjysmë.

  Në mëngjes (e premte)

  1- Pini të gjithë ujin, përfshirë kokrrat e orizit.

  I rëndësishëm

  1- Mbani kupën të mbuluar gjatë procesit.
  2- Shpërndani kopjet (fotokopjet) te njerëzit që dini se duan të humbin peshë, kopje sipas kilogramëve që dëshironi të humbni (1 kopje x kilogram)
  3- Filloni dietën të Mërkurën dhe jo para se të keni shpërndarë kopjet.
  4- Ju mund ta shpërndani dietën për këdo në mjedisin tuaj.
  5- Mos bëni dietë

 104.   kon dijo

  Përshëndetje, do të doja të dija nëse mund ta zëvendësoja ujin me rreth 2 litra lëng të lehtë (të gjallë ose livean) ata që kanë 20 kalori në litër 0% sheqer, faleminderit

 105.   Nish dijo

  Përshëndetje miq desha të përgjigjem disa nga përgjigjet tuaja (unë nuk jam prodhuesi i këtij blogu). Kjo dietë është krijuar për ata njerëz që duan të humbin peshë shpejt dhe duhet të ndiqet për një ditë, unë ju rekomandoj që nëse doni të humbni 10,15,20,25,30, 5 kg Unë mund t'ju ndihmoj. Unë ju rekomandoj që të përpiqeni të humbni peshë pak nga pak, sepse përndryshe lëkura juaj mund të ndikohet nga strijat. Por nëse është ditëlindja juaj dhe doni të dukeni bukur (edhe nëse tashmë jeni) ju rekomandoj ta bëni këtë dietë, atëherë mund të ndiqni dietën tre-ditore që mund të gjendet në Google. Atëherë mund të ndiqni një dietë për të humbur 11 kilogramë në javë dhe të bëni përsëri rutinën nëse akoma dëshironi të humbni më shumë kilogramë unë llogaris që për 11 ditë do të humbas 11 kilogramë më shumë ose më pak si ta ndjek këtë dietë 10 ditë me radhë por më i shëndetshëm dhe nëse doni të humbni 300 kg në javë ju rekomandoj që të ndërtoni mëngjesin tuaj që përmban 400 kcal, drekën dhe darkën tuaj për 150 kcal, një meze të lehtë prej 150 kcal dhe një meze të lehtë 4 kcal. Me këtë ju siguroj se mund të shkarkoni gjithçka që dëshironi, por do të duhet të prisni XNUMX ditë për t'u kthyer dhe ta bëni. Dhe nëse jeni të uritur, mund të blini në farmaci disa zarfë që përdoren për të kontrolluar ankthin e ngrënies dhe gjithashtu blini një produkt për të kontrolluar shfaqjen e strijave. Shpresoj se ju ndihmon.

 106.   ruthsite dijo

  Humbja e peshës është një çështje shëndetësore, jo aq në mënyrë estetike, në rastin tim kam fituar shumë peshë sepse iu përkushtova ushqimeve të shpejta dhe jashtë orëve të sakta në punë, përveç konsumimit të shumë sodës ose lëngjeve me sheqer, dhe mirë Siç pritej, unë shtova peshë tani jam mbipeshë, kam 164 cm, dhe aktualisht peshoj 73 kg, e di që duhet të humbas të paktën 60 kg për të bërë një jetë të shëndetshme, nuk dua të jem e dobët x çështje estetike Përndryshe, dhembja më dhemb dhe unë shqetësohem me këtë peshë, për të mos përmendur që bëj një jetë të ulur në zyrë, dhe fillova të ha fruta, dhe ujë të gjitha nga 2 në 2 litra dhe 1/2, por dua të di se çfarë më shumë ushqime që duhet të konsumoj Dieta është diçka e vështirë për mua që ta respektoj sepse kam një dëmtim të shpinës, dhe për shkak të peshës sime, vrapimi më shqetëson dhe më bën të ndjehem i lodhur, kështu që vendosa të rikuperoj shëndetin tim pasi edhe unë jam e re.
  falënderim

  1.    Diego dijo

   (1) Justifikimi i shpinës ose tronditja e vetvetes nuk do t'ju kursejë nga ushtrimet, dhe ndiheni të lodhur sepse nuk bëni asgjë, domethënë, nëse nuk ndaloni kurrë të bëni asgjë, ju kurrë nuk do të pushoni së lodhuri ... atje është «trajnimi thelbësor»… google ose gjejeni në youtube, nuk dridhet, nuk kërkon përsëritje, dhe për këtë arsye nuk ndikon në dëmtime.

   (2) Jeta e shëndetshme nuk është kur peshon 60 kg, jeta e shëndetshme po ushqehet mirë dhe shëndetshëm, studion gjërat që janë të mira dhe të këqija dhe bën një lloj aktiviteti fizik.

   (3) Nëse dëshironi të humbni peshë shëndetshëm, eleminoni plotësisht sheqerin, eleminoni plotësisht karbohidratet, pini 2 litra ujë pa përjashtim, hani proteina me pak yndyrë, hani perime jeshile, këtu keni një dietë me zarzavate (https://www.nutridieta.com/dieta-a-base-de-verduras-verdes/), hani jo më shumë se dy fruta të ëmbla në ditë, merrni supa perimesh, infuzione me ëmbëlsues (mundësisht "stevia" sepse nuk është artificiale, vjen natyrshëm nga një bimë) dhe mos pini alkool ose tym.

   (4) easyshtë e lehtë dhe nuk është shkencë të njohësh këto gjëra dhe të bësh një jetë të shëndetshme, ajo që është e vështirë është që ti të angazhohesh për ta bërë atë dhe të mos bëhesh mbretëresha e justifikimeve.

 107.   I dëshpëruar dijo

  pershendetje pershendetje, doja te dija nese ka funksionuar per dike dhe jam e deshperuar, vazhdoj nje diete te mire por duhet te humbas ato kile te teperta, a mundet dikush te me siguroje qe mund te humbas me kete diete?

 108.   Lorena dijo

  Përshëndetje, unë jam një burrë 40-vjeçar dhe me krizën e 40 kam humbur peshë sepse kam matur 170cm dhe peshoj 92 kg dhe në 3 muaj kam humbur 15 kg dhe do të shpjegoj se si:
  Mëngjesi: qumësht i skremuar me pak kakao dhe gjysmë gote drithëra misri.
  Dreka: fruta, mollë zakonisht e pa qëruar.
  Ushqimi: gjithçka, por një pjatë e vogël pa kripë dhe me shumë pak bukë që është drithëra.
  Snack: 4 ëmbëlsira misri dhe një lëng natyral frutash
  Darka: vetëm kos i skremuar

  Dhe mbi të gjitha, ecni 6 km në ditë.
  Kjo ka qenë nga e hëna në të premte, fundjava normale pa teprime ose alkool ose duhan.

  Përfundim: 16 kg më pak dhe të gjithë më tregojnë se sa i madh jam dhe ju fitoni shumë në shëndet dhe vetëvlerësim.

  Epo, shpresoj t'ju ketë shërbyer si shembull, thjesht duhet të keni vullnet por ia vlen shumë. Një përshëndetje

 109.   Diell dijo

  Gjithmonë mbani mend se sa i rëndësishëm është tregu i produkteve tuaja, dhe do të dëshironi të synoni
  audienca e duhur. Paguaj për aksion, marketing për kosto për aksion ose kosto për blerje. Ju ende
  duhet të mbani biznesin tuaj dhe jetën personale.

 110.   indirekte dijo

  Përshëndetje! ... mirë, siç ju them, unë gjithashtu dua të humbas peshë dhe më shumë barkun tim nga ajo që kam dëgjuar. Ekziston një mënyrë e re, mirë rrjeti nuk është i ri por funksionon dhe unë jam 15 vjeç kam filluar ta bëj këtë kur isha 14 vjeç, ju do të thoni se nuk është një kohë e gjatë, por megjithatë është, është një vit i tërë dhe muajt që mbeten për të përmbushur tjetrin. Unë dua të të rekomandoj diçka ¨ *** kjo mënyrë për të humbur peshë dhe për të ulur barkun është një mrekulli, ¨¨ ajo që ata duhet të bëjnë është që kur të shkojnë të hanë të hanë qetësisht edhe nëse nuk duan, atëherë ata marrin një shpretkë uji dhe pastaj Bath do të duket paksa e neveritshme, por është në rast se dëshironi të humbni peshë ose të vendosni gishtin në fyt derisa t'ju jap një bombë dhe të ha shumë papalla në stomak bosh, është një rezultat i mirë për ta bërë atë për 6 ditë në javë

 111.   katerina dijo

  ndihmë !.
  Jam 15 vjeç, peshoj 86kios, jam i gjatë 1.65m.
  Unë kam nevojë të humbas peshë shpejt, sepse do të jem ditëlindja ime shumë shpejt ... Çfarë më rekomandoni të bëj, sa shpesh duhet të bëhet kjo dietë?

 112.   MARIA PAULA dijo

  HELLO VAELTINA TSHT T TAGODA DHE NUK MUND T R RENADA HAN PATAT KIOL ME MARIA PAULA SO JO PO OSE JO JU LUTEM NUK E FUTONI XHAMN DHE LUNJIGHN E POLITIKUAR TIS MOSH NS T N HELMUAR NICOLAS DHE NUK KAN A SHUM SE SE SI TAT JENI FUTURE KOKOSI DHE LUNGJI VAELTINA TAGODA NUK E USHTRIM QAT ASGJ VAELTINA NUK SOSHT SO KAQ MIROOD NFSE KATERINA PO SHIKU TU KUJDES

 113.   MARIA PAULA dijo

  HELLO VAELTINA SE TAGODA HAN PATATA T G MIRA T G MIRA SO PO OSE MOS MELBET KIOL Një kokosit një gotë për mikeshën e KATERINE BUERA MARIA PAULA QAT MUA CUPA A LLU DEME DEME MUHO AAHHHD SE SA SE

 114.   MARIA PAULA dijo

  Përshëndetje VAELTINA GODA DHE NUK MUND TEN RENADA T L LLUDEMOJE JU LUTEM PR JO ´I MUND MARIA PAULA COCO TAT HAN G MIR SO SO AAHH ME P GR TOOD MIR

 115.   MARIA PAULA dijo

  HELLO MARIA PAULA DHE NUK MUND TET MERR ASNJ ATOT P DHE LUNGJE KOKOSI GUA MIR G MIR SO SO NJ AP MOLL I HELMUAR PO OSE JO LIDHJE FUTAS VINI FAMILJE QAT NJ G GOPARA KUPA E IME LLUDME PO NUK ESHTE KETU JO POR NIKOLA HAN NJE DHE SHPEJTE DHE JO NGA ASGJE GACOMER

 116.   MARIA PAULA dijo

  HELLO MARIA PAULA VAELTINA GJENI TAGODA DHE MUND T G JAP RENADA COMOE NICLOAS NJP PPRPJES QAT KLIKONI LLUDEME KIOL1 JO PO OSE BIRNO T G MIR SO SO DUA T LUTEM NESE T F ARDHMN Mollë të helmuar

 117.   MARIA PAULA dijo

  HELLO MARIA PAULA VAELTINA MERR TAGODA DHE HANE PATATA DHE MUND TA RENADA MIROOD MIRA SO JO PO Lëng KOKOSI GLASS KIOL A 2 Q G BULET KUPAJTY IME LUJDOJN F SHOKENT

 118.   MARIA PAULA dijo

  HELLO SE TE BAMARIA PAULA VAELTINA SE TAGODA HAN PATATA DHE MUND T HA KAM ASNJ LUFTU PUR LUNGJEN E KOKOSIT DHE NUK T S THUA JO DHE YNN PO DHE PO PO MARIA PAULA SI P FORR LUFTN TIMA MIN SHIBONI ME SHUME TE MIRE

 119.   MARIA PAULA dijo

  HELLO IS ABA MARIA PAULA VAELTINA TSHT T TAGODA DHE MUND T R RENADA T TO MUND SHQIPTAR UT ULLDEME SHQIP PESHKU KIOL DHE PA SI T E GJENI PAPAS SIMOS GOOD MIRA JUTO VAELTINA JO YEN PO DHE DIEGO PO KONKOSAJA E BENGOSAJES SNE BASKONAVE TNE VET 30M

 120.   MARIA PAULA dijo

  HELO SHT MARIA PAULA VASO VAELTINA JO DHE YNNI PO DHE DIEGO PO DHE PO PO MARIA PAULA HAN QAT MUND TE KUPA TUAJ SHOK TRI MIROOD MUHAS BUJAS

 121.   MARIA PAULA dijo

  Pershendetje, jam MARIA PAULA, KETE KESHILLA BEN PUNE
  sepse nuk funksionoi për mua

 122.   MARIA PAULA dijo

  HELLO VALETINA TSHT T TAGODA DHE MUND T ST NDALOJAR GOPARA SHI ME KIOL SO MIR MAR MARIA PAULA COCO QYTETI I UJIT HAN Y NJ Y PO OSE JO LUTEM XHAMA P FORR LUFTN E KEPUCEVE T V VAELTINA T BE JET A NJ A PIKE DHE JO E MIR TH SE KIOL 4

 123.   MARIA PAULA dijo

  Përshëndetje VALETINA TSHT T TAGODA DHE NUK BUEDO ASGJN PO PO AGOEJARESISO FUTAS COCO MIR SO PAS ASNJ MAR MARIA PAULA THUA T TO MEL NDIHMONI

 124.   MARIA PAULA dijo

  HELLO MARSHT MARIA PAULA E DI SE VAELTINA SETAGO Q TO M TO SHALRON CUPA TUAJ Një LLUDEME HAN P POTOTE LUG L OFNJ KOKOSI KIOL A 2 DETYRA MIROOD T TO MIRA P WR GRAT BULAS DEMO OSE FUTAS

 125.   MARIA PAULA dijo

  HELLO SE MARIA PAULA SE VALETINA SE TAGODA EAT PAPAS

 126.   Mayra dijo

  Përshëndetje, unë jam i interesuar, unë dua një dietë për të ulur rreth 30 qoshe, unë jam disi i rëndë dhe e vërteta është se kam probleme në gju nëse mund të më jepni një dietë që është me perime dhe fruta, faleminderit

 127.   Cristina dijo

  Ky artikull është mjaft i ndërlikuar. Nëse nuk jeni në dietë dhe filloni ta bëni këtë brenda një dite, natyrisht që humbni një kg, por ajo që po humbni është e lëngshme. Nëse për të humbur një kg duhet të humbni të paktën 7.000-9.000 kalori dhe trupi ynë konsumon nga 1.500 deri në 2.000 kalori çdo ditë, është e nevojshme vetëm të bëni matematikën. Impossibleshtë e pamundur që vërtet të humbni ato 7.000-9.000 kalori të nevojshme për të humbur një kilogram, ajo që humbet është e lëngshme. Dhe nëse tashmë keni filluar dietën, ajo tashmë është gjëja e parë që keni humbur, kështu që nuk do të bënte mirë. Mësoni të ushqeheni më shëndetshëm është ajo që ka rëndësi dhe jo aq shumë pakuptimësi për këtë.

 128.   Luis dijo

  Jam në një sfidë dhe më duhen vetëm 1 kg për ta fituar, më duhet urgjentisht të humbas atë kg, shpresoj që kjo dietë të më funksionojë