Burners natyrore yndyrë

http://www.pandadungtea.com/

Nuk ka asgjë si të ndihmosh trupin të humbasë dhjamin që nuk i nevojitet. Ne gjejmë në natyrë ushqimet ideale që veprojnë si djegës natyral i yndyrës. 

Nëse dëshironi të na njihni, mos hezitoni të vazhdoni të lexoni këtë artikull, sepse avantazhet që ata mund të na japin janë përveç që na ndihmojnë të humbasim peshë, gjithashtu Na përfiton në nivelin e organizmit.

Këto ushqim mund të ndihmojë metabolizmin tonë të aktivizohet, për të rritur performancën e tij duke e bërë atë djeg më shumë yndyrë dhe duke bërë që vëllimi i trupit tonë të ulet. Përveç kësaj, ato përqendrohen te yndyrnat, i zbërthejnë ato ose i parandalojnë ato të ngjiten në muret e arterieve ose indeve tona.

Ne ju lëmë një sërë ushqimesh që të merrni parasysh që në blerjen tuaj të rradhës të mos hezitoni vendosi në shportën tënde. 

perime dhe fruta

Ushqime natyrore që djegin yndyrna

Manaferrat

Këto fruta te shijshem ata do të bëhen një aleat i shkëlqyeshëm në dietën tuaj të humbjes së peshës. Ata janë të pasur me antioksidantë, Ato ndihmojnë për të vonuar plakjen e parakohshme të lëkurës, për shkak të përmbajtjes së tyre të lartë të vitaminës E. Ata nuk japin shumë kalori kështu që mund t’i marrim pa keqardhje.

Mund t’i kombinojmë me kos të skremuar, t’i vendosim në qumësht ose të bëjmë smoothie me fruta. Zgjidhniboronicat, mjedrat ose manaferrat. E përsosur për t'i marrë ato në mes të mëngjesit ose në mes të pasdites për të hequr qafe të metën për diçka të ëmbël.

vezë

Vezët përbëhen nga e bardha dhe e verdha e verdhë veze. Clara përmban të gjitha proteinë me vlera të mëdha ushqyese dhe na jep vetëm 17 kalori për vezë, në ndryshoni, të verdhën e verdhë veze edhe nëse është më kalorike, përreth 60 kalori është ajo që na jep por edhe yndyrna të mira dhe të nevojshme për trupin.

Shumë dieta përqendrohen te veza dhe virtytet e tij dhe nuk është për më pak, është një ushqim që kënaq dhe gjithashtu, nuk është i dëmshëm për trupin siç është thënë. Ato mund të konsumohen pa frikë.

kërpudha

Kur është sezoni i kërpudhave është i mrekullueshëm, tregjet janë plot me kërpudha të një larmie të madhe dhe veti të mëdha. Këto janë të pasura me fibër dhe veçanërisht të 90% i përbërjes së tij është uji. Ato nuk japin kalori dhe mund të na ndihmojnë metabolizoni më mirë yndyrnat. 

Ushqime me proteina

Peshq blu

Në veçanti, salmoni është një mundësi shumë e mirë për të filluar. Ky peshk blu është i pasur me Omega 3, një acid yndyror thelbësor, na ndihmon përshpejtimin e metabolizmit, zvogëloni inflamacionin në trup dhe parandaloni aritmitë në zemër, prandaj kujdesuni për shëndetin tonë kardiovaskular.

Idealisht, merre në skarë ose pjekje, shoqëruar me brokoli ose kungull të njomë në avull. Isshtë një mundësi shumë e mirë për të ngrënë, pasi na kënaq dhe na pengon të bëjmë snack mes vakteve.

Almendras

Në botën e fruta të thata, bajame, ose arra ato janë mbase më të konsumuarat. Në këtë rast, ato janë të pasura me proteina dhe yndyrna të shëndetshme. Ideale për të pasur një grusht bajame në kohën e meze të lehtë ose në mes të mëngjesit, përveç kësaj, lëkura dhe flokët tuaj do të shpërblehen.

Mos kërkoni mundësi të skuqura, me sheqer ose shumë të kripura, ju rekomandojmë që të konsumoni bajame të thekur ose natyral. Përveç kësaj, ato janë një mundësi e mirë për të gatuar me ta, për të bërë mbushjet e një zogu, për t'i shtuar në sallata ose një salcë.

Bimë, infuzione dhe çajra

Teina që përmbajnë lloje të caktuara të bimëve mund të jetë shumë e dobishme për të humbur peshë dhe për të humbur yndyrë. Ajo rrit energjinë tonë dhe zvogëlon inflamacionin, përveç shpejtoni metabolizmin duke bërë që yndyrnat të shkatërrohen më herët.

Ekstrakte bimore janë djegës natyral i yndyrës Të sigurt dhe të besueshëm, ne mund ta marrim atë në dyqane të veçanta dhe gjithashtu, ato mund të jenë të dobishme për të parandaluar plakjen e parakohshme të lëkurës, për të luftuar kundër radikalëve të lirë dhe mund të na ndihmojnë në proceset e tretjes së zorrëve.

Guarana dhe Garcinia Cambogia

Mund të jetë më e vështirë për tu gjetur, prandaj, ne rekomandojmë konsumimin e tij në kapsula. Guarana Shtë një bimë tropikale që ka doza të mëdha kafeine, prandaj duhet konsumuar në mënyrë të moderuar.

Për më tepër, garcinia cambogia, ndihmon për të shtypur oreksin dhe për të rritur metabolizmin në të njëjtën kohë, për këtë arsye, sAta kanë qenë gjithmonë të lidhur si një ilaç për humbjen e peshës. 

Yerba mate

Kjo barishte popullore në Amerikën e Jugut konsumohet si një akt shoqëror, megjithatë, gjithashtu siguron përfitime të mëdha për trupin. Në të njëjtën mënyrë si Guarana ka doza të larta kafeine, na ndryshon dhe na rrit energjinë.

Mund të konsumohet për të shmangur një oreks të pangopur dhe për të rritur metabolizmin tonë për të na ndihmuar të djegim dhjamin. Prandaj, ne gjithashtu e përfshijmë atë si djegës natyral i yndyrës. 

Portokalli i hidhur

Portokalli i hidhur përmban synephrine, një substancë që na ndihmon të humbasim peshë në një mënyrë të kontrolluar dhe natyrale. Cfare ka me shume, kujdesu për zemrën tonë, duke mbajtur një rrahje të shëndetshme të zemrës dhe presionin e kontrolluar të gjakut.

spec i kuq

Ushqimi pikant ju ndihmon të bini në peshë, Në këtë rast, speci i kajenës mund të na ndihmojë në procesin e djegies së yndyrës, këto speca të vegjël dhe të copëtuar që shtojmë në vaktet tona, mund të djegin shpejt dhjamin.

Ato përmbajnë kapsaicina, një substancë që ndihmon në rritjen e shpenzimeve të energjisë pasi të kemi mbaruar së ngrëni. Prandaj, mos hezitoni të prezantoni specin e kajenës në disa prej pjatave që zakonisht i bëni.

Vaj kokosi

Vaj kokosi ka fituar popullaritet me kalimin e kohës për të verifikuar se është shumë e dobishme për organizmin. Shumë njerëz kanë zëvendësuar lloje të tjerë vajrash dhe yndyrnash që ata përdorën në kuzhinë për të filluar gatimin me vaj kokosi.

Ne duhet të jemi të vetëdijshëm se ka shumë cilësi dhe marka në treg, ne duhet të zgjedhim vaj natyral të kokosit dhe shtypur ftohtë, Nxjerrë në një mënyrë ekologjike për të ditur se ne konsumojmë të gjitha yndyrnat e kokosit dhe nuk janë ndryshuar me yndyrna të tjera.

Mbani në mend se të gjitha këto ushqime mund t'ju ndihmojnë të humbni peshë, megjithatë, ne duhet të mbajmë një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme të jetë në gjendje të humbasë peshë me shëndet.

Një humbje optimale e peshës gjithashtu duhet të shoqërohet me ushtrime fizike, sepse nëse nuk kryejmë pak sport, të paktën tre herë në javë, trupi do të djegë më pak kalori sesa dëshironte dhe mund të ndjehemi të frustruar.

Prandaj, merrni këto ushqime si një ndihmë shtesë në humbjen e peshës suaj. Tani thjesht duhet t'i blini dhe të filloni t'i konsumoni vazhdimisht. Me siguri do t’i shijoni të gjitha. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.