Овошје, антибиотици и проблеми

235

На антибиотици се лековите што ги консумираме за да ги победиме инфекциикако и а dieta saludable што вклучува овошје, исто така, му помага на телото да се бори против овие процеси што го напаѓаат, промовирајќи побрзо закрепнување, но ние мора да го знаеме тоа некои плодови можат да пречат на антибиотици, спречувајќи ги да се апсорбираат на ниво на цревата, затоа мора да се внимава на оваа некомпатибилност.

Антибиотиците се лекови за лекување на бактериски, габични или паразитни инфекции и тие се релативно ново откритие, од пеницилин беше откриен случајно и елабориран во 1940-тите години на минатиот век, иако бели клетки на крвта Тие работат за борба против разни инфекции, но не секогаш можат да се борат против сите агресори и овие супстанции ја зајакнуваат одбраната за борбата.

Антибиотиците можат да помогнат спречуваат размножување на бактериите или убиј ги, но нејзините ефекти достигнуваат и до добри бактерии на телото, како што се цревата, кои помагаат во апсорпцијата на есенцијални хранливи материи, затоа, неговата потрошувачка треба да биде придружена со a dieta saludable да се врати оваа нерамнотежа.

на овошјето е храна густа со хранливи материи да се биде здрав избор при земање антибиотици, бидејќи тие не само што помагаат да се врати на витамини и минерали, вклучително и фолна киселина и калиум, но, исто така фаворизираат органска одбрана поради нивната содржина на витамини А и Ц., кои помагаат во поддршката на имунитетното здравје.

Така адекватен внес на витамин А е потребно за да му помогне на телото да создаде бели крвни клетки и витамин Ц фаворизира заздравување, покрај тоа што ја прави функционалноста на имунолошки систем.

Сепак, некои можат да ја попречат способноста на организмот да го апсорбира лекот, па затоа кога се зема антибиотици се препорачува избегнувајте јадење кисели плодови, меѓу кои наоѓаме агруми како што се портокали, сок од портокал, јагоди, грозје, малини и боровинки.

Препорачани овошја при консумирање антибиотици

Меѓу плодовите кои не се мешаат асимилација на антибиотици Тие се; банана, диња, папаја, зрел ананас, урми и смокви, може да се вклучи нивната потрошувачка во секое време, за да се добие разновидна и здрава исхрана.

Слика: МФ


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Марта Лусија Моралес Обандо dijo

    Неговите учења се точни за да не се прават грешки и да се неутрализира дејството на антибиотиците, имајќи подобра еволуција на третманот.