Диета за да го издувате стомакот за 2 дена

Дали треба да го издувате стомакот?

Дали треба да го издувате стомакот?

¿Како да се издува на стомакот? Ова е совршена диета за сите оние луѓе кои треба да го издишат стомакот за кратко време и да го направат својот стомак порамен. Тоа е план во кој не внесувате многу храна, и ако го сторите тоа до буквата, покрај дефлацијата, ќе ви овозможи да изгубите околу 1 ½ килограм.

Тоа е диета препорачана и за оние луѓе кои сакаат да отстранат дел од стомак и loveубов рачки, како и за оние кои се се чувствувате надуени од гасови и тоа им предизвикува непријатности.

Како и секогаш овој тип на диета не се препорачува да се чуваат повеќе од два дена бидејќи тие можат да бидат опасни за вашето здравје и го продолжувате вишокот.

Следно имате диета за да изгубите тежина стомак. Haveе мора да го повторите менито детално подложено на два дена што трае диетата, само тогаш ќе можете да го издувате стомакот.

Мени за двата дена

појадок

на инфузија со малку мед и чаша свеж овошен сок избор.

Попладне

Инфузија по ваш избор и обесен јогурт.

Ручек

Лесна супа од зеленчук, дарежлив дел од салата од суров зеленчук по ваш избор, грејпфрут или портокал и чаша чај со засладувач. Ако сте повеќе гладни, можете да имате количина супа што ја сакате.

Средно попладне

Инфузија по ваш избор и чаша обезмастено млеко.

Закуска

Инфузија по ваш избор и тост на леб од интегрално ширење светло бело сирење. Ако не сакате сирење, можете да го промените за 100 грама мисирка шунка.

Цена

Лесна супа од зеленчук како блитва, аспарагус, домати итн. 70 грама пилешко на скара, порција суров или варен зеленчук по ваш избор, јаболко или слива и чаша зелен чај. Можете да пиете количина супа што ја сакате.

Пред спиење важно е да пиете инфузија по ваш избор и / или мандарина за да помогнете во ослободување на течности во текот на ноќта.

И тоа е тоа, ако ја следите оваа диета 2 дена ќе ја постигнете издувам стомак на важен начин.

Совети за слабеење на стомакот

Црвениот чај помага при ослободување на течности

Црвениот чај помага при ослободување на течности

Подолу ви нудиме список на важни совети што мора да ги земеме предвид држи рамен стомак. Тие не се дел од диетата, но се неколку интересни упатства што ќе ви помогнат да ја подобрите фигурата и да намалите страшен стомак.

 • Користете малку сол во оброците за да се избегне задржување на течности
 • Од истата причина потребно е тоа пијте најмалку два литра течност ажурирани. По можност во форма на вода или зелени и црвени чаеви, бидејќи тие помагаат во подобрување на цревниот транзит, ослободуваат токсини и ги мобилизираат маснотиите акумулирани во стомакот.
 • Не јадете брзо. Јадењето прекумерно брзо ве тера да не варите добро храната и произведува гас. Покрај тоа, јадењето полека ве тера да вкусите повеќе храна, да уживате во неа и да се заситите порано. Cheвакајте полека, така што храната трае повеќе од 20 минути.
 • Избегнувајте кисели пијалоци како алкохол, кафе, топло чоколадо итн., бидејќи тие можат да го иритираат цревата и да го разгорат вашиот стомак.
 • Внимавајте на засладувачите, бидејќи некои замени за шеќер (како што е малтитол) произведуваат гас. Не обезбедува калории, но го прави вашиот стомак потечен, па затоа е препорачливо да ги избегнувате.
Поврзана статија:
Изгубете 1 килограм за 1 ден

Вежби за слабеење на стомакот

  Стојчиња, совршена вежба доколку сакате да знаете како да го издувате стомакот

Ние мора да бидеме постојани со физичко вежбање и диета Ако сакаме да видиме оптимални резултати во нашата фигура, дополнете ги физичките активности со добра диета, така што ништо не ни го попречува целта.

La барига е еден од најтешките делови за губење на маснотии и волумен. Сепак, постојат многу вежби дизајнирани да согоруваат калории во оваа област, подолу ќе ви кажеме кои се за да добиете најдобри резултати.

Крцка од подот 

Стомачните стомаци се најпрепорачливи за намалување на струкот, тонирање на стомакот и елиминирање на локализираната маст во таа област. Можеме да најдеме повеќе видови на апс, но ние ќе се фокусираме на најчестите, идеалните за секој да вежба и дома или во теретана.

Со помош на подлога или подлога, легнете на грб сонозете на асот свиткани и со стапалата рамни на земја. Ставете ги рацете зад вашата глава без да вршите никаков притисок, подигнете го трупот со употреба на сила на стомакот и држете го 'рбетот секогаш исправен, не виткајте го вратот или присилувајте го.

Идеално, изведете 4 сета од по 20 повторувања.

Интензитетот на вежбата може да се зголеми ако ги кренеме нозете од земја.

Решетка

На англиски јазик е позната како авион, многу практична вежба која станува сè попопуларна. За неколку секунди се работат многу делови од телото.

Позата е направена на многу едноставен начин. Со помош на подлога, легнете со лицето надолу на подлактиците и врвовите на кожата. Држете го држењето на телото подигнато, но со исправен грб. Лактите треба да бидат под рамената.

Биланс 20 секунди и направете 5 сета.

Жабини нозе

Седнете на подлога и држете го грбот исправен и нозете свиткани во воздухот. Движете ги нозете истовремено и напред и назад. Договорете го стомакот и приближете ги нозете и градите. Изведете 20 склекови во 3 сета.

Истегнување на стомачните мускули 

Es важно е да се протега оваа областНие мора да го сториме тоа лежејќи на подлога со целото тело испружено и рацете потпрени на подот. Willе мора да ги кренете рацете, така што предниот дел од телото ќе се крене назад со стегнатиот стомак. 

Поврзана статија:
Дали треба да правите аеробни вежби за да изгубите тежина?

Можете ли брзо да изгубите тежина?

Парот танцува

Наоѓаме и некои навики кои ни помагаат да изгубиме маснотии во стомакот, ако сте од оние на кои им е тешко да вежбаат, ве советуваме да одите минимум 30 минути на ден на прошетка и да ги следите со здрави навики.

 • Пијте многу вода. Водата е од витално значење за детоксикација на организмот, спречува надуеност и помага при варење, го олеснува повремениот запек и гасови. Во просек, предвидено е да пиете најмалку два литра вода дневно.
 • Контролирајте го внесот на сол. Солта прави да се здебелиме бидејќи ни предизвикува непотребно задржување на течности.
 • Навикнете се на балансирана исхрана. Ова се постигнува со мерење на количината на јаглени хидрати, маснотии и калорични производи. Треба да го наполните вашиот фрижидер со нискокалорична храна, како овошје, зеленчук и здрави протеини, како и есенцијални масни масла.
 • Јадете мали количини 5 пати на ден. Во секое хранење се претпочита да се јаде повеќе пати и помалку количина. Ова е клучно за одржување на активниот метаболизам и согорување на повеќе калории.
 • Избегнувајте газирани пијалоци. Овие го прават нашиот стомак отечен без да го сакаме, дури и ако ги консумирате оние што немаат шеќери или калории, тие се исто толку контрапродуктивни. Подобро е да пиете инфузии, природни сокови или вода.

Како да го исечете стомакот кај жена

Стомак на жената после следење на диетата за слабеење на стомакот

Телото на жените е малку поразлично од оној на мажите, а особеностите на некои може да го натераат да изгубат маснотии во стомакот, а не за нив. Следно, ние ви ги даваме клучевите ако сте жена и сакате да го изгубите стомакот.

 • ЈогаЈогата е силно препорачана за вежбање затоа што е многу здрава вежба, како за телото, така и за умот. Јогата ќе ве одржи активни и нема да ги оптоварува зглобовите.
 • Вежбајте каков било спорт: Без оглед која ќе ја одберете, односот да бидете во тим ве одржува активни, тоа исто така ви помага да ги исчистите своите одговорности за неколку часа. Покрај тоа, со истиот спорт ќе вежбате многу делови од телото без да го забележите.
 • Да танцува: Тоа е добра алтернатива бидејќи е еден од најзабавните начини на телесната тежина. Вежбајќи најмалку 20 минути танцување на ден, ќе ве активира и ќе се чувствувате исполнети.
 • Одиме: идеална работа е да пешачите најмалку 30 минути на ден, оваа едноставна вежба го активира телото и ако стомакот се собори при одење ќе го вежбате. Циркулацијата ќе тече подобро и ќе ја контролирате количината на кислород што влегува во белите дробови.

Слабеење на стомакот кај мажите

  Растенија на цревата кај човекот откако го следеле советите како да го издувате стомакот

Мажите се малку поактивни од жените, имаат тенденција да имаат повеќе физички активности во нивниот секојдневен живот и имаат најмногу претпоставен спорт.

За нив, препорачливо е да го намалите стомакот е да го сторите следново:

 • Не консумирајте алкохолни пијалоци: ова е една од првите причини за производство на маснотии во стомакот кај мажите, затоа е првиот чекор што треба да се следи. Намалете ја потрошувачката на алкохол и обидете се да пиете празни калорични пијалоци без додадени шеќери.
 • Избегнувајте шеќер и маснотии: шеќерот и маснотиите во исхраната треба да се елиминираат секогаш кога е можно. Се однесуваме на колачи, колачиња, колачи, слатки или сладолед и пијалоци со шеќер. Овие се најодговорни за маснотии во стомакот.
 • Додадете повеќе протеини во вашата исхрана: зголемете го внесот на храна богата со протеини, сина риба, јајца, сирења, природен јогурт, семиња, ореви и посни протеини.
 • Намалете ги јаглехидратите: овие на крајот се претвораат во шеќер, а шеќерот во маснотии. Ако се навикнеме да не конзумираме јаглехидрати, апетитот ќе ни се намали така што слабеењето ќе биде поголемо. Вие само треба да вложите напор на почетокот на промената.
 • Воведете повеќе храна богата со растителни влакна: не консумирајте бел леб, ориз и нормални тестенини, секогаш обидувајте се да ги барате нивните интегрални варијанти бидејќи тие ќе ви обезбедат поголема количина на растителни влакна и ќе ви помогнат полесно да ги исфрлите токсините од организмот. Ако сакате да јадете малку ориз, следете го ова диета со ориз.
 • Вежбајте физички вежби три пати неделно: секоја аеробна вежба е многу препорачлива, било да е тоа пешачење, трчање, возење велосипед или правење фитнес сесија во теретана. Ова мора да биде придружено со добри навики на спиење, спиење од 7 до 8 часа на ден и придружено со балансирана исхрана.

Постојат многу совети што можеме да ги запишеме и да ги спроведеме за да можеме да се ослободиме од маснотиите во стомакот. Тие се мали трикови што постепено можеме да ги воведеме во нашиот животен стил За да постигнете подобро здравје, ќе се чувствувате подобро, со повеќе енергија и поголема храброст да се соочите со денот. Дали сте го пробале 500 калорична диета? Го препорачуваме како друг метод за брзо слабеење.

Ако ви се допадна нашата диета за да го издувам стомакот, препорачуваме да се придружите на нашата група на Фејсбук кликнување на следниот линк. На овој начин ќе ги добиете сите наши статии и диети за да бидете во форма и здрава состојба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

11 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Елизабет Варгас Лоаиза dijo

  Јас имам 14 години, момчето кое ми се допаѓа ме тера да гледам како дебело и сакам да ослабам, но не можам, но ќе се обидам

  1.    иснита dijo

   Здраво Елизабета, пред сè, немој да бидеш омаловажуван од тоа момче ако те презира подобро затоа што не вреди во животот има поважни работи како што е да научиш да се сакаш себе си и како да се процениш јасно дека ако можеш да изгубиш тежина Пробав диета со низок јаглени хидрати како онаа што Аткинс пие 8 чаши вода секој ден и се забавува во тој процес. но предлагам да посетите нутриционист пред да пробате нешто. Ако кажете дека веќе сте пробале сè, но колку долго? научете да бидете упорни и да бидете среќни момчињата сакаат да се чувствуваат пријатно и среќно со девојчињата и ако сте тажни дури и ако сте слаби и убави, момчињата никогаш нема да ве бараат, секогаш насмевнете се и научете да се справувате со сè со добар став. запомнете Ставот е скоро сè

   1.    иснита dijo

    Хо, исто така, вежба како одење, возење велосипед или танцување исто така работи. среќен

  2.    слатка dijo

   Јас навистина ве разбирам многу но јас имам 11 години и момчето кое ми се допаѓа го сака мојот најдобар пријател давам се од себе да го сакам и јас сум многу ризичен и тогаш разбрав дека не вреди да страдате да се повредите за него и сега сме многу добри пријатели и го сакам тоа ... <3 бутоооооооо никогаш не реков дека не го сакам повеќе. Прифаќам дека е многу убаво момче по мој вкус, но потоа подоцна ќе се покаеш за вистината ти кажувам зошто со тоа што ќе го направиш како тебе ќе го расипеш пријателството со него ... и вистината е многу тешко да се помири со морони како него ... за тоа што не го ценев она што го ценат me многу ме чинеше да се дружам со него… добро, биди свој и земи ја НАЈДОБРИОТ ОДЛУКА НА ВАШИОТ ИВОТ ... ти благодарам што читаше

  3.    слатка dijo

   Јас навистина те разбирам многу но имам 11 години и момчето кое ми се допаѓа го сака мојот најдобар пријател давам се од себе да го сакам и јас сум многу ризичен и тогаш разбрав дека не вреди да страдаш да се повредиш за него и сега ние се многу добри пријатели и го сакам ... <3 бутоооооооо никогаш не реков дека не го сакам повеќе. Прифаќам дека е многу убаво момче по мој вкус, но потоа подоцна ќе се покаеш за вистината ти кажувам зошто со тоа што ќе го направиш како тебе ќе го расипеш пријателството со него ... и вистината е многу тешко да се помири со морони како него ... што не го ценев она што го ценат… многу ме чинеше да се дружам со него… добро, биди свој и земи ја НАЈДОБРИОТ ОДЛУКА НА ВАШИОТ ИВОТ ... благодарам што прочитавте беј

 2.   Иван dijo

  дали навистина работи ова?

 3.   Антонија dijo

  Здраво, што подразбирате под инфузија и колку треба да земете?

 4.   Пепи dijo

  Здраво. На телесната тежина и како детоксикатор, оваа диета ќе биде добра. Но, за да избегнам гасови, мислам дека не работи ...
  Вклучува млечна храна (млеко, јогурт, сирење ...) чорби од зеленчук кои според статијата можат да бидат блитва (голем лиснат зеленчук) ... И јаболко, повеќе овошје, сурова салата (зелена салата која е исто така голем зеленчук со лисја) ... Сè што има многу влакна и има тенденција да ферментира предизвикувајќи непријатен гас. Особено кога сте склони кон тоа.

  И друго, пиење до 7 чаеви на ден ... Треба да се наведе дека од одредени билки не можете да консумирате повеќе од 2 или 3 на ден, бидејќи тие имаат фармаколошка моќ, а ефектот е како само-лекување (на пример камилица) и би можело да се препорача да се земат некои специфични како камилица со анасон, нане, анасон ...

  Тие се само одредени работи што ми се случија додека го читав. Нема намера да навредам, само да придонесам.

  Честитка.

 5.   мело клаудија dijo

  Изофлавонот предизвикува воспаление на цревата што можам да го сторам, бидејќи добивам преднопаузални жешки бранови, но цревата многу ме болат ...

 6.   rocio dijo

  Вистината е дека тоа работеше за мојата сестра и изгубив најмалку 4 5 килограми

 7.   Лилјана dijo

  🙂

  Вашата статија е многу мотивирачка и има многу информации дека не сум го знаел тоа
  научивте, овој спектакуларен .. сакав да возвратам
  периодот што го посветивте, со бесконечна благодарност,
  за советување луѓе како мене лол.

  Бакнежи, поздрави