Крокети со ибериско наследство

рецепти со ибериско наследство

Крокетите се секогаш од оние мезе што не можете да ги пропуштите. Бидејќи тие секогаш се триумф и огромното мнозинство го сака тоа. Тие ги признаваат сите видови на состојки, но денес, ние се обложуваме на Ибериско наследство во форма на високо квалитетна шунка. Тоа додава бројни придобивки што треба да се земат предвид.

Значи, ако се составиме заедно шунка и крокети, ќе имаме повеќе од експлозивна комбинација на нашата маса. Бидејќи ваков каприц можеме да си го дадеме на самите себе. Дали сакате да успеете пред вашите гости? Тогаш не двоумете се да ги следите чекорите што ви ги покажуваме овде.

Состојки ибериски наследнички крокети за 4 лица

 • 50 грама маслиново масло (иако може да користите путер ако така ви се допаѓа)
 • Мал кромид
 • 75 грама брашно
 • 250 грама Пиринска шунка
 • 1 литар млеко
 • Оревче по вкус
 • 2 HUEVOS
 • Лебници и брашно за премачкување на крокетите
 • Сал
 • Масло за пржење.

Подготовка

Крокети со ибериско наследство

на Крокета за шунка тие имаат многу едноставна подготовка. Прво, ставаме тава на оган со масло или путер во зависност од тоа што сте решиле. Треба малку да го загреете маслото или да почекате додека путерот целосно не се стопи. Во тоа време, ќе додадете кромид што треба да го исечете многу ситно. Itе го ловиме, па ќе мора да го мешаме неколку минути.

Кога кромидот ќе го добие тој про transparentирен допир, време е да го додадете Пиринска шунка, кои ќе ги исечеме на мали парчиња. Ако претпочитате друг сличен производ, мора да знаете дека Ибериско наследство во англискиот суд има единствена разновидност и вкус што мора да ги вкусите. Но, можеби за идни рецепти и менија. Во меѓувреме, ќе го имаме и кромидот и шунката во тавата во која ќе го додадеме брашното и ќе ја оставиме да се готви околу 6 минути. Она што ни треба е брашното да го изгуби својот вкус, но сепак додава конзистентност на резултатот.

По тие минути, време е да го додадете млекото и да мешате постојано. Willе забележиме како испарува и ќе додадеме уште малку. Кога добро се промешува, ќе спречиме формирање грутки. Кога имаме тесто што не е лепливо, но не е целосно лабаво, време е да ја пробаме солта, да додадеме морско оревче, да промешаме уште еднаш и да ја исклучиме топлината. Ние ќе го истуриме тестото во добро распространет извор и нека се излади. Кога е ладно, ќе го однесеме во фрижидерот.

Можете да ги оставите неколку часа или, направете ја оваа подготовка ноќе и почекајте до следниот ден. За да го завршиме садот, ќе треба да земеме делови од тестото и да направиме топче со нив или, да им дадеме издолжена форма, според вашите желби. Кога ги имате, ги поминувате низ брашно, изматено јајце и презла. Ги ставате во тава со врело масло и ќе се пржат во мали серии, за резултатот да биде попозитивен. Сега можете да уживате во уникатен вкус!

Предности на шунка од Иберија

El Ибериско наследство Хиперкор имате можност да пробате други производи со висок квалитет. Но, денес се фокусираме на шунка, која е суштинска точка во нашиот живот. Во овој случај, додадено на едно од јадењата или предјадените предјадења, тие рекреираат една од најголемите деликатеси. Но, кои се неговите големи придобивки?

Мора да се каже дека мастите на Пиринејската свиња имаат повеќе олеинска киселина од другите. Ова го прави резултатот од вашата шунка повеќе корисен за холестерол. Правејќи, според тоа, добро да се крене. Конзумирано неколку пати неделно, па дури и три и во мали количини, тоа е потполно корисен придонес за нашето здравје. Покрај тоа, тој има протеини и без заборавање на витамините Б1, Б6, Б12 и Е. Минералите се исто така присутни во ибериското наследство од каде ги истакнуваме и железото и бакарот или калциумот и цинкот. Дали сè уште се прашувате дали да го воведете во вашата исхрана или не?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.